Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Затриманий в Грузії Михайло Саакашвілі оголосив голодування

Фото: Georgian Interior Ministry

Фото: Georgian Interior Ministry

Екс-президент Грузії Михайло Саакашвілі назвав себе політв'язнем і оголосив голодування.

Прем'єр-міністр Грузії Іраклій Гарібашвілі повідомив 1 жовтня про затримання Саакашвілі. Його доставили у в'язницю міста Руставі.

Колишній президент раніше написав у Facebook, що повернувся на батьківщину через вісім років після від'їзду. Пізніше Саакашвілі опублікував відеозапис, на якій стверджував, що знаходиться в Батумі. Влада Грузії неодноразово заявляли, що екс-президента арештують після прибуття на батьківщину.

«Я хочу повідомити нашому суспільству, що третій президент Грузії, який розшукується Михайло Саакашвілі, затриманий», — сказав Гарібашвілі. За словами прем'єра, правоохоронні органи володіли інформацією про його пересування ще на Україні, і процес був під повним контролем.

Після зустрічі з Саакашвілі у в'язниці омбудсмен Ніно Ломджарія сказала, що екс-президент оголосив голодування і вимагає зустрічі з українським консулом як громадянин України.

Грузинський телеканал TV Pirveli повідомив, що Саакашвілі затримали в одній з квартир на проспекті Гурамішвілі в Тбілісі. Він не чинив опору поліції і дав спокійно затримати себе.

Контекст. Саакашвілі був президентом Грузії з січня 2004 року по листопад 2013 року, він покинув країну за кілька днів до закінчення терміну своїх повноважень. Після цього проти нього було порушено чотири кримінальні справи, за двома з яких вже винесені рішення.

У січні 2018 року Тбіліський міський суд заочно засудив Саакашвілі до трьох років позбавлення волі у справі про вбивство в 2006 році співробітника Об'єднаного банку Грузії. У червні того ж року суд засудив його до шести років позбавлення волі у справі про побиття у 2005 році депутата парламенту Грузії.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
Коментарі
Всі новини