Facebook Pixel

«Ні й ніколи»: президентка Грузії заявила, що не помилує Саакашвілі

Саакашвілі нині перебуває у в’язниці, експрезидент Грузії голодує понад 30 днів. Фото: Facebook / Михеїл Саакашвілі

Саакашвілі нині перебуває у в’язниці, експрезидент Грузії голодує понад 30 днів. Фото: Facebook / Михеїл Саакашвілі

Колишній президент Грузії Михеїл Саакашвілі, який нині перебуває в ув'язненні й оголосив голодування, не може бути помилуваний. Про це заявила президентка країни Саломе Зурабішвілі.

Quote«Моя позиція щодо помилування колишнього президента є твердою та незмінною: ні й ніколи», — наводить її слова «Інтерфакс-Україна».

Зурабішвілі підкреслила, що Саакашвілі повернувся, щоб дестабілізувати політику Грузії. Однак лідерка країни додала, що з огляду на великий суспільний інтерес до його справи він має бути визнаний особливим ув'язненим. Влада країни вживатиме всіх можливих заходів, «щоб погіршення його здоров'я не використовувалося для політичних спекуляцій чи дестабілізації».

Контекст. Саакашвілі, який прожив за кордоном упродовж багатьох років, заарештували 1 жовтня після повернення до Грузії напередодні місцевих виборів. За його словами, він приїхав, щоб згуртувати опозицію та врятувати країну.

Telegram Logo

53-річний експрезидент Грузії оголосив голодування 35 днів тому, за цей час він втратив понад 20 кг ваги. Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова в інтерв'ю виданню «Гордон» заявила, що наразі політик перебуває «у важкому стані». Процес голодування ускладнюють супутні хвороби (високий тиск і генетичне захворювання крові).

Денісова розповіла, що політик категорично відмовляється від переведення до в’язничної лікарні — він переконаний, що «там його вб’ють». Вона додала: за результатами перевірки цього медзакладу Офіс омбудсмена Грузії заявив, що там немає лікаря-реаніматолога, інфраструктури та необхідної апаратури.

Денісова зазначила, що Саакашвілі нині «має подвійний статус: є два вироки, за якими він відбуває покарання, ще дві справи розглядаються в суді, і за однією триває слідство». Вона наголосила, що «для передачі його Україні немає юридичних підстав».

Коментарі

Всі новини