Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Влада Грузії може видати Саакашвілі Путіну — адвокат

Міхеїл Саакашвілі. Фото: УНІАН

Міхеїл Саакашвілі. Фото: УНІАН

Днями до Грузії не пустили журналістів і адвоката колишнього голови ОДА Одеської області Міхеїла Саакашвілі, якого звинувачують у незаконному перетині грузинського кордону. The Page поговорило з адвокатом політика Євгеном Грушовцем.

Кого не пустили до Саакашвілі, а хто зміг пройти

27 жовтня до Грузії їхала ціла делегація українських політиків і журналістів, але до країни пустили не всіх. Першими повідомили про відмову в перетині кордону Дмитро Гордон та його дружина Олеся Бацман. Їх депортували з країни, як і адвоката політика Євгена Грушовця.

Quote«Влада Грузії не пояснила причину заборони в’їхати. Я розцінюю це як створення перешкод для допомоги Міхеїлу Саакашвілі», — прокоментував юрист.

За його словами, він приїхав раніше, ніж Гордон, але його видворили з країни та навіть досі не повернули йому багаж. Через те, що адвоката не пустили до підзахисного та інших захисників, тактика захисту не погоджена і це також шкодить політику.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Однак омбудсменку з прав людини України Людмилу Денісову пустили до Саакашвілі, і вона змогла з ним зустрітися. На запитання щодо того, чи не розцінила влада Грузії українське громадянство Саакашвілі як підставу для дозволу цієї зустрічі, Грушовець зазначив, що частково це правда.

Людмила Денісова в Грузії. Фото: Facebook Денісової

Людмила Денісова в Грузії. Фото: Facebook Денісової

«Поїздка Людмили Денісової допомогла тим, що ми хоча б дізналися інформацію про стан здоров’я Саакашвілі. Якби не пустили Денісову, це було б ще однією підставою говорити про явне, відкрите та цинічне порушення прав Саакашвілі», — уточнив адвокат.

Підписуйтесь на нас в Google News!

Захисник зазначив, що він ще раз поїде до Грузії та намагатиметься потрапити до свого підзахисного.

Який захист потрібен Саакашвілі

Грушовець розповів, що він не єдиний адвокат Саакашвілі:

Quote«Є адвокат із Грузії, є ще з інших країн. У нас є команда, але створено перешкоди в наданні якісної юридичної допомоги Саакашвілі».

За словами адвоката, захист політика не обмежується тільки справою про незаконний перетин кордону.

Затримання Міхеїла Саакашвілі. Фото з відкритих джерел

Затримання Міхеїла Саакашвілі. Фото з відкритих джерел

«Питання захисту Саакашвілі багатогранне. Він потребує захисту не тільки в справі, яку розслідують нині, йому потрібен захист і в інших справах, яких буде ще більше», — повідомив Грушовець у коментарі.

Він зазначив, що від українського МЗС захист поки що не отримав дієвої допомоги в справі Саакашвілі.

Quote«Саакашвілі в одних людей викликає захоплення, а в інших — ненависть. Тому ми розуміємо, яке до нього ставлення в Росії, та наразі є ризик видачі його туди. Бо там проти нього також відкрите кримінальне провадження», — додав юрист.

Стан здоров’я Саакашвілі через голодування

Одразу після арешту Міхеїл Саакашвілі оголосив голодування. Він відмовляється від їжі вже 28 днів.

Quote«Він почувається погано та потребує якісної медичної допомоги, бо голодування впливає на здоров’я, але інформація обмежена, бо особисто я не мав доступу до нього», — розповів його адвокат.

Контекст. Колишній президент Грузії вирішив покинути країну у 2013 році. На той момент проти нього грузинська прокуратура вела чотири гучних кримінальних справи: про зловживання службовим становищем, розтрату бюджетних коштів та силовий розгін акцій протестів.

У травні 2015 року він отримав український паспорт, а вже у 2017-му його втратив. Причиною стало те, що політик начебто приховав дані під час отримання громадянства, — відповідний указ був ініційований тодішнім президентом Петром Порошенком. А в лютому 2018 року Саакашвілі довелося поїхати з України до Польщі як особі, що незаконно перебувала на території України.

28 травня минулого року президент Володимир Зеленський повернув Саакашвілі українське громадянство. Варто зазначити, що експрезидент Грузії активно підтримував його під час виборів президента.

У квітні 2020 року Зеленський запропонував експрезиденту Грузії стати віцепрем'єром з реформ в уряді України. Пізніше стало відомо про те, що Зеленський доручив Саакашвілі зайнятися питанням переговорів із Міжнародним валютним фондом.

Далі Саакашвілі призначили головою Виконавчого комітету Національної ради реформ.

У серпні 2020 року Саакашвілі вже планував повернення до Грузії. Тоді в Мін’юсті країні заявили, що вже на кордоні його чекатиме затримання та в’язниця.

Коментарі

Всі новини