Facebook Pixel

Під час найкривавіших подій Майдану Янукович 11 разів зідзвонювався з Путіним – розслідування

Сьогодні було завершено досудове розслідування щодо Януковича та ще 9 ексвисокопосадовців. Фото: Михайло Марків/POOL/УНІАН

Сьогодні було завершено досудове розслідування щодо Януковича та ще 9 ексвисокопосадовців. Фото: Михайло Марків/POOL/УНІАН

Під час найкривавіших подій Майдану у 2014 році тодішній президент-втікач Віктор Янукович 11 разів говорив з президентом РФ Володимиром Путіним. Про це повідомив заступник начальника Департаменту у «справах Майдану» Денис Іванов на брифінгу, передає «Уніан».

Іванов повідомив, що сьогодні було завершено досудове розслідування щодо Януковича та ще 9 ексвисокопосадовців: було розслідувано 1019 епізодів справи, які охоплюють період з 18 по 20 лютого 2014 року. Протягом цих трьох днів було вбито 67 мітингувальників, постраждало 887 цивільних осіб та 132 правоохоронці.

Слідством встановлено, що під час активної фази протистоянь на Майдані Незалежності та прилеглих вулицях відбувалися оперативні наради керівників правоохоронних органів та президента й дуже багато телефонних дзвінків. У цей період керівники правоохоронних органів та Янукович спеціальним урядовим зв’язком з’єднувалися з вищим керівництвом Російської Федерації та керівниками її правоохоронців.

Telegram Logo

Зокрема, Янукович 11 разів зідзвонювався з Путіним, Захарченко — 12 із тодішнім міністром внутрішніх справ РФ, а ексголова Служби безпеки України Олександр Якименко — три із тодішнім директором російської ФСБ.

Quote«Всі ці обставини свідчать, по-перше, про те, що ці з`єднання відбувалися у найактивнішу фазу застосування фізичного насильства, спеціальних засобів та вогнепальної зброї до мітингувальників. По-друге, про те, що всі ці особи були обізнані про застосування підлеглими працівниками спецзасобів, вогнепальної зброї та фізичного насильства. По-третє, у сукупності з іншими відомостями ці дані свідчать про те, що вони віддавали усні вказівки на застосування тих чи інших заходів до протестувальників», — зазначив Іванов.

Він уточнив, що особливістю цього розслідування є те, що всі підозрювані наразі переховуються на території Росії. До РФ було направлено 20 запитів для встановлення місцезнаходження підозрюваних, проте у всіх було відмовлено. Крім того, до РФ було скеровано понад 10 запитів щодо видачі цих осіб, які Росія також відхилила.

Контекст. Після втечі Януковича з країни у 2014 році правоохоронці відкрили проти нього до 10 кримінальних проваджень. Янукович фігурує в справах про незаконне заволодіння резиденціями «Межигір'я» та «Сухолуччя», фальсифікацію результатів голосувань за «диктаторські закони», злочини проти майданівців, численні тяжкі економічні злочини та хабарі, замасковані під винагороду за авторські книжки тощо.

24 січня 2019 року Оболонський районний суд Києва визнав Януковича винним за статтею «Державна зрада» та заочно засудив його до 13 років в'язниці. Суддя також оголосив, що сторона обвинувачення довела: Янукович сприяв Росії у веденні агресивної війни проти України.

Коментарі

Всі новини

Ігри дітей – відповідальність батьків

style
партнерський матеріал