Facebook Pixel

ЄСПЛ почав розглядати позов Януковича проти України

Янукович судиться з Україною. Фото: Василь Максимов/УНІАН

Янукович судиться з Україною. Фото: Василь Максимов/УНІАН

Європейський суд із прав людини (ЄСПЛ) почав розглядати позов експрезидента-втікача Віктора Януковича проти України. Про це йдеться в заяві суду.

Суть позову полягає в тому, що Янукович вважає, що українські суди та поліція нібито були упередженими щодо нього. Свою скаргу президент-втікач подав ще 9 жовтня 2015 року, але її розгляд почався лише восени 2021 року. Суд у Страсбурзі звернувся до українського уряду, аби останній письмово прокоментував обставини справи.

У позові Янукович заявив, що українська влада не провела ефективного розслідування «замахів» на нього, які нібито відбулися 21 і 22 лютого 2014 року.

Telegram Logo

Янукович заявив, що українські суди не є ані незалежними, ані неупередженими й що судовий розгляд, проведений за його відсутності, не був справедливим. Крім того, він стверджує, що «засуджувальні» заяви чиновників підривають презумпцію невинуватості.

Контекст. Після втечі Януковича з країни у 2014 році правоохоронці відкрили проти нього до 10 кримінальних проваджень. Янукович фігурує в справах про незаконне заволодіння резиденціями «Межигір'я» та «Сухолуччя», фальсифікацію результатів голосувань за «диктаторські закони», злочини проти майданівців, численні тяжкі економічні злочини та хабарі, замасковані під винагороду за авторські книжки тощо.

24 січня 2019 року Оболонський районний суд Києва визнав Януковича винним за статтею «Державна зрада» та заочно засудив його до 13 років в'язниці. Суддя також оголосив, що сторона обвинувачення довела: Янукович сприяв Росії у веденні агресивної війни проти України.

Коментарі

Всі новини