Facebook Pixel

Суд ЄС уперше скасував санкції проти Януковича та його сім'ї

Автор
Це перший випадок, коли суд ЄС став на бік Януковича. Фото: УНІАН

Це перший випадок, коли суд ЄС став на бік Януковича. Фото: УНІАН

Європейський суд загальної юрисдикції вперше став на бік українського експрезидента-втікача Віктора Януковича та ухвалив анулювати всі застосовані щодо нього санкції Європейського Союзу.

Про це повідомила пресслужба суду.

Суд анулював рішення Ради ЄС, датоване 2019 роком. Цим рішенням санкції проти Януковича та його сім'ї — заморожування їхніх активів — подовжувалися на рік. Натепер це рішення вже втратило чинність.

Telegram Logo

У суді заявили, що Раді ЄС не вдалося довести правомірність санкцій. Також Рада не змогла довести суду, що Янукович і його родина реалізували право на судовий захист під час судових розглядів, які відкрито проти нього в Україні. Ці розгляди стали підставою для введення санкцій з боку ЄС.

Рада ЄС, на думку суддів, в умовах санкцій, запроваджених на прохання України, що подовжуються з року в рік, мала перевірити дотримання права Януковича на судовий розгляд у розумні строки. Рада не здійснила таку перевірку і не змогла довести суду, що права Януковича було дотримано. А оскільки доказів не було, то Рада ЄС не мала права подовжувати санкції проти президента-втікача.

Пізніше Єврокомісія підтвердила, що суд зняв з Януковича і його сім'ї старі санкції. Зараз президент-втікач продовжує перебувати під дією нових санкцій, прийнятих на підставі рішення ЄС у березні 2021 року. Активи Януковичів будуть заморожені до 6 березня 2022 року. За цей час ЄС вирішить, чи потрібно йому продовжувати санкції проти колишнього українського президента.

Контекст. Янукович і його оточення перебувають під санкціями з боку Європейського Союзу з 2014 року. Санкції передбачають заморожування активів і заборону на відвідування країн ЄС. Однак останніми роками ЄС починає потроху скасовувати санкції проти експрезидента, його сім'ї та прихильників.

У 2019 році Янукович уже зміг через суд скасувати щодо себе рішення про санкції, щоправда, про ті, які було введено проти нього у 2018 році.

У березні 2021 року Рада Європейського Союзу вилучила зі списку санкцій колишнього виконувача обов'язків прем'єр-міністра Сергія Арбузова та колишнього міністра освіти Дмитра Табачника часів президентства Януковича.

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль щодо цього зауважив, що європейські санкції проти Януковича та його оточення вичерпали себе як такі.

Коментарі

Всі новини