ЄС може зняти санкції з оточення Януковича та його сина – ЗМІ

Віктор Янукович. Фото: УНІАН

Віктор Янукович. Фото: УНІАН

Дипломати Євросоюзу розглядають можливість зняти санкції з декількох українців, які могли бути причетні до нецільового використання державних коштів. Про це повідомило «Радіо Свобода» з посиланням на джерела в ЄС.

Санкції можуть зняти з Олександра Януковича, сина колишнього президента Віктора Януковича, колишнього першого віцепрем'єра і ексглави Національного банку Сергія Арбузова, колишнього міністра доходів і зборів Олександра Клименка й ексміністра освіти Дмитра Табачника.

Європейський Союз заморозив активи Віктора Януковича, декількох членів його сім'ї та представників близького оточення після Євромайдану. З того часу санкційний список кілька разів скорочувався після позовів до європейських судів, які подавали люди, що потрапили під санкції.

Telegram Logo

Кілька дипломатів ЄС, які знайомі з переговорами, розповіли, що в питанні санкцій все ще є ряд «слабких справ», в яких Україна не надала переконливих доказів.

В Європейському Союзі є консенсус, що режим санкцій повинен тривати, але з певними корективами.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

За інформацією джерел «Радіо Свобода», тривають дискусії про присутність у списку експрезидента Януковича і колишнього генерального прокурора Віктора Пшонки. У 2020 році санкції зняли з колишнього прем'єра Миколи Азарова і колишнього міністра енергетики Едуарда Ставицького. За рік до цього зі списку вибув колишній глава Адміністрації президента Януковича Андрій Клюєв.

Остаточне рішення в ЄС повинні ухвалити наприкінці лютого, перед закінченням строку дії санкцій, які щорічно продовжують ще на рік.

Контекст. У листопаді 2020 року Київський апеляційний суд скасував заочний арешт Віктора Януковича і направив матеріали справи для розгляду в суд першої інстанції

У вересні 2019 року Янукович домігся скасування введених проти нього Європейським Союзом в 2018 році персональних санкцій.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини