Facebook Pixel

Як українські військові реагують на можливе припинення вогню

Обговорення потенційного перемир'я між Україною та росією на 30 днів викликало серйозні побоювання серед військових та експертів.

Головний аргумент – така пауза на фронті дозволить окупантам перегрупуватися, зміцнити свої позиції та підготуватися до нового наступу, який вони неодмінно почнуть.

The Page переповідає думки військових та експертів.

Перемир’я може дорого обійтись

Українські бійці висловлюють скептицизм щодо будь-якої зупинки бойових дій. «Комбатант» зауважує, що росіяни скористаються перемир'ям для відновлення логістики та посилення укріплень:

Quote«В перші ж дні «перемир'я» ми просто спостерігатимемо з дронів, як русня почне налагоджувати логістику там, де раніше не могла через наші FPV та скиди. Ми будемо дивитися, як вони ще активніше копають. Оці 30 діб перемир'я дорого нам обійдуться»

«Старший сержант» у доповнення до посту «Комбатанта» нагадує про наслідки попередніх домовленостей із росією, зокрема Мінських угод:

Quote«Я казав і кажу, що ці всі «перемир'я» дадуть кацапам наростити сили і вдарити з урахуванням помилок минулих років. Згадую бетонні міксери та укріпрайони на Луганщині під час Мінських домовленостей».

Як реально перемогти росію

Журналіст Юрій Бутусов наголошує, що реальний мир можливий лише за умови серйозних військових поразок росії:

Quote«Щоб путін погодився на перемир'я, потрібно довести, що він не здатен знищити Україну військовими методами. А щоб зупинити фронт, треба вбивати більше окупантів, ніж він може мобілізувати – тобто близько 40 тисяч за місяць».

Бутусов також зазначає, що для цього Україні необхідно значне посилення західної військової допомоги, зокрема сучасних дронів, засобів РЕБ та озброєнь для створення ефективного «фронту дронів».

Під постом залишила короткий комент і Марія Берлінська, керівниця проєкту Victory Drones і співзасновниця фонду Dignitas: «В точку».

Берлінська додала, що найнебезпечніший час війни – це перемир’я, адже ворог «готується завдати фінального удару. А свої державні ідіоти засинають на роки», згадавши про ситуацію з 2017 роком.

Винищувачі Mirage-2000 збивають крилаті ракети Х-101 в українському небі. Фото: Генштаб ЗСУ

Винищувачі Mirage-2000 збивають крилаті ракети Х-101 в українському небі. Фото: Генштаб ЗСУ

Як використати припинення вогню на користь ЗСУ

Колишній депутат, а нині військовий Ігор Луценко каже, що перемир'я можна використати на користь України – якщо воно буде використано для посилення оборонних укріплень та мобілізації додаткових сил.

Луценко наголошує: росіяни точно будуть накопичувати ресурс для наступу. Треба буде навчитися будувати сучасні укріплення, мінувати територію, захищати шляхи ротації.

Quote«Чи зможемо ми, в умовах розквітлих надій на легкий мир, набрати більше людей у піхоту? Важко. Чи зможемо ми встигнути виробити мільйони необхідних мін, щоб замінувати, зацементувати інженерними боєприпасами існуючу лінію оборони? Навряд чи. Чи зможемо ми спорудити гарні укріплення і захищені від атак лінії комунікації? Так, якщо задіємо при цьому розум. Ми сильні тоді, коли ми мобілізовані», – написав військовий.

Сумніви у реалістичності повного припинення бойових дій

Старший сержант 92 окремої штурмової бригади з позивним «Дід» вважає, що перемир’я насправді неможливе в умовах активних бойових дій:

Quote«Лінія зіткнення дуже велика, з обох боків стоять сотні тисяч людей, і раптом вони всі опускають зброю? Це нереально. Точно будуть «випадкові» постріли артилерії, «заблукалі» FPV-дрони, провокації. Це буде велика біда», – сказав він виданню «Главком».

Представник Оборонного комітету Верховної Ради Олександр Федієнко зазначає, що припинення ракетних ударів по цивільних об’єктах було б позитивним кроком, але зупинка бойових дій на передовій – це серйозний ризик для безпеки України.

Цікаво, що такі саме побоювання демонструють так звані російські воєнкори, які бачать у пропозиції тимчасово припинити вогонь пастку для окупантів.

Подякувати 🎉