Facebook Pixel

Каховську ГЕС могла підірвати тільки росія — віцеадмірал авіації

Каховську ГЕС не могла підірвати Україна. Фото: скрін відео NYT

Каховську ГЕС не могла підірвати Україна. Фото: скрін відео NYT

Україна навіть чисто теоретично не могла підірвати дамбу в Новій Каховці, спричинивши руйнування Каховської ГЕС. Про це в контексті брехні рф, що дамба могла сама розвалитися або бути зруйнована внаслідок українських обстрілів, розповів колишній віцемаршал авіації Великої Британії Шон Белл.

Дамби — це величезні споруди з мільйонами кубічних метрів бетону, і мінометним чи артилерійським вогнем пошкодити їх важко, цитує військового Sky News.

Чому дамбу могла знищити тільки росія

Шон Белл підкреслює, що дамбу могла пошкодити, ба більше, знищити тільки росія.

Віцемаршал нагадав про рейд «Руйнівники гребель» у рамках військової операції «Кара» під час Другої світової війни, коли ВПС Великої Британії за допомогою ескадрильї бомбардувальників зруйнували дамби водосховищ у Північному Рейні-Вестфалії (Німеччина). Тоді їм знадобилися спеціальні бомби винахідника Барнса Воліса.

Quote«Майже напевно єдиним способом знищити дамбу є замінування її спеціальною вибухівкою, і навіть тоді її непросто знищити. Дамба була на окупованій росією території. Вони були єдиною стороною, яка могла зруйнувати дамбу», — підкреслив Белл.

Для чого росія атакувала Каховську ГЕС

Підриваючи дамбу в Новій Каховці, росія мала на меті затопити Дніпро вниз за течією, щоб зупинити український контрнаступ через річку, пояснює Шон Белл.

Quote«Цілком очікувалося, що росія підірве дамбу, щойно їй буде здаватися, що український контрнаступ от-от почнеться», — зазначив військовий експерт.

За словами віцеадмірала, для росії підрив Каховської ГЕС відвертає увагу України та світу, а також відсікає одну потенційну лінію атаки з боку Києва.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉