Редакція зібрала всі важливі події тижня в період 29 листопада — 3 грудня. Що сталося в країні та що вплинуло на політичну ситуацію, читайте в матеріалі.
Топ новин, які вплинули на політику:
- Рада ухвалила податковий законопроєкт №5600;
- депутати проголосували за Держаний бюджет-2022;
- послання Зеленського до народу;
- акція протесту в Києві проти Зеленського;
- заборона в’їзду з країн Африки.
Ресурсний законопроєкт підтримали в Раді
Верховна Рада ухвалила закон про внесення змін до Податкового кодексу, який дасть змогу збалансувати бюджетні надходження підвищенням ефективності використання економічних ресурсів країни.
У другому читанні 255 народних депутатів проголосували за законопроєкт №5600.

Рада голосує за бюджет. Фото: УНІАН
Основні зміни:
- введено мінімальне податкове зобов'язання на землю – 1,4 тис. грн за гектар на рік;
- з’явився податок у розмірі 18% на доходи від продажу сільгосппродукції на суму понад 12 мінімальних зарплат;
- зменшено мінімальну площу землі фермерського господарства;
- введено обмеження та відмову в праві виїзду за кордон керівників юридичних осіб або постійних представництв нерезидентів-боржників у разі невиконання податкових зобов'язань;
- підвищено ставки екологічного податку, рентної плати за користування надрами та ставки акцизного податку на алкоголь і цигарки.
Опозиція та представники бізнесу різко критикують цей законопроєкт і кажуть про те, що він тільки погіршить життя українців та інвестиційний клімат у державі. Збільшення повноважень податкової дуже заважатиме бізнесу, особливо малому та середньому.
Новий бюджет ухвалено
Верховна Рада ухвалила державний бюджет України на 2022 рік. За цей закон проголосували 268 депутатів.
Як відомо, між першим і другим читанням доходи держбюджету були збільшені на 54,7 млрд грн — до 1,332 трлн грн, видатки — на 55,5 млрд грн до 1,521 трлн грн.
Міністр фінансів Сергій Марченко зазначив, що уряд підготував реалістичний і збалансований проєкт головного фінансового документа держави, у якому збережено пріоритети, визначені президентом, Верховною Радою та урядом, що передбачають зростання зарплат медиків, збільшення стипендій студентів, продовження масштабної цифровізації, підготовку до перепису населення, забезпечення житлом ветеранів АТО й ООС і розвиток інфраструктури.
Ухвалення бюджету ще в грудні — це позитивна новина з погляду економіки країни. Хоча Кабінет Міністрів збільшив його дохідну частину на 55 млрд грн – до 1 322 млрд грн., поки що невідомо, чи зможе влада забезпечити виконання бюджету.
Щорічна промова Зеленського
Президент України Володимир Зеленський звернувся зі щорічною промовою до парламенту.
Основні тези послання:
- програму доплат до пенсій уже отримали люди за 75, наступного року вона пошириться на вікову категорію за 70;
- стартує «Велика термомодернізація»: утеплять тисячі лікарень, шкіл та житлових багатоповерхівок;
- діти отримають «економічний паспорт»: накопичені кошти можна буде використати на освіту та купівлю житла;
- запуск програми кредитування «Українська мрія»: за ставкою 5% у гривні українці зможуть отримати гроші на нерухомість, електроавтівку чи освіту;
- президент вносить до Ради законопроєкт про множинне громадянство;
- усі ветерани війни на сході України отримають квартири вже у 2022 році;
- глава держави оголосив, що настав час прямих переговорів із Путіним.

Зеленський пообіцяв багато новацій наступного року. Фото: УНІАН
Емоційна промова президента викликала в українців відчуття, що або Зеленський живе в Україні майбутнього, або українці — у країні минулого. Сміливі заяви та анонси нових перетворень у державі були сприйняті в суспільстві неоднозначно.
Активісти вийшли на протест проти президента на Майдані
У Києві на Майдані Незалежності зібрався багатотисячний мітинг. Учасники акції оголосили недовіру до влади та заявили, що домагатимуться імпічменту Зеленського та перевиборів до Ради. Мітинг пройшов спокійно, поліція не затримувала учасників.
Ще під час пресмарафону президент заявив, що 1 – 2 грудня планується державний переворот, хоча акція протесту проти політики Зеленського була анонсована ще раніше. Понад 5 тис. українців вийшли на Майдан Незалежності проти прямих переговорів із Путіним і політики Зеленського загалом.
Нові заборони в'їзду
Кабінет Міністрів заборонив із 3 грудня в`їзд до України іноземцям із низки африканських країн.

Заборона в'їзду на кордоні України. Фото: УНІАН
Зокрема, з 00:00 3 грудня передбачено заборонити перетин кордону іноземцям та особам без громадянства, які провели в Південно-Африканській Республіці, Республіці Ботсвана, Зімбабве, Намібії, Королівстві Лесото, Королівстві Есватіні, Республіці Мозамбік та Республіці Малаві більш як 7 днів протягом останніх 14 днів.
Новий штам коронавірусу «Омікрон» уже наближається до України. Спроба зупинити поширення вірусу забороною в'їзду не нова ідея та навряд чи допоможе, але спробувати варто.