Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Глава ОБСЄ не підтримує виключення росії з організації

Глава ОБСЄ не підтримує виключення Росії з організації. Фото: DW

Глава ОБСЄ не підтримує виключення Росії з організації. Фото: DW

Генеральна секретарка ОБСЄ Гельґа Марія Шмід виступила проти припинення членства росії в організації. Про це вона заявила в інтерв'ю німецькій пресі, повідомляє DW.

Як зазначає видання, попри те, що через позицію Москви ОБСЄ закрила Офіс координатора своїх проєктів в Україні та не змогла ухвалити низку рішень, глава організації вважає за необхідне зберегти «канали зв'язку» з рф.

Quote«Я вважаю, що із сьогоднішнього погляду є сенс, щоб Росія й далі залишалася членом ОБСЄ», — сказала Гельґа Марія Шмід.

Свою позицію Шмід аргументувала необхідністю зберегти «канали зв'язку». Вона додала, що «тримати дипломатичні канали відкритими не означає домовлятися», а «сидіти за одним столом — не означає обмінюватися дипломатичними люб'язностями».

Крім того, Шмід зазначила, що, на відміну від Ради Європи, ОБСЄ не має механізму зупинення членства, скориставшись яким можна було б виключити росію.

Раніше офіційні представники України неодноразово закликали виключити рф з ОБСЄ та її органів. Так, ще у квітні 2022 року, після початку повномасштабної агресії Росії, міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що членство росії в ОБСЄ становить загрозу безпеці та співпраці у Європі.

Quote«Якщо в ОБСЄ немає відповідних механізмів зупинення членства країн, тоді потрібно створити процедуру та видалити рф», — зауважив Кулеба.

Нагадаємо: у липні 2022 року Офіс координатора проєктів ОБСЄ в Україні припинив роботу, оскільки через позицію рф у постійній раді ОБСЄ не змогли ухвалити рішення про продовження його мандата.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
Коментарі
Всі новини