Чому в Україні проблеми з мобілізацією до війська – хорунжий «Азову» Доцент

Чому в Україні проблеми з мобілізацією

Багато політиків стверджує, що Україна зараз перебуває в екзистенційній війні за своє виживання, що вимагає максимальної мобілізації суспільства.

Владислав Дутчак Доцент, хорунжий лейтенант бригади «Азов», в інтерв'ю The Page говорить, що не всі мають брати зброю. Натомість кожен повинен бути готовий і працювати на своєму місці задля перемоги. «Коли мене питають, чи повинні воювати всі, я завжди кажу, що не всі. А от підготовленими мають бути всі», — підкреслюється важливість спеціалізації та розподілу обов'язків.

Проте ми бачимо, що останнім часом проблеми з мобілізацією в Україні загострюються. Соцмережами ширяться відео та фото «пакування» співробітниками ТЦК українців часом неконституційними методами. При цьому десятки тисяч чоловіків приходять до ТЦК добровільно. Влада підкреслює, що бригади ЗСУ повністю не заповнені.

Мобілізація суспільства: які головні проблеми

Головним меседжем Доцента стала важливість справедливості і солідарності у суспільстві. Без них неможливо досягти єдності, яка є ключовим фактором перемоги. «Якщо буде відчуватись справедливість, це приведе до солідарності, а це прямий шлях до перемоги». Він стверджує, що саме єдність була запорукою успіхів у 2022 році.

Ситуація з офіцерами також викликає занепокоєння. За словами Доцента, у 2022 році почали призивати військових пенсіонерів, які мають радянський підхід до служби. «Деякі з них вчили не як «родину защищать, а как расхищать». Тепер ці люди приходять з пенсії і їм потрібно дати посади рівня підполковників, майорів». Такий підхід демотивує молодих бійців і курсантів, які не бачать авторитету в офіцерах, що не мають бойового досвіду і не можуть їх навчити чомусь корисному.

Також є проблема з дисципліною та підготовкою. У підрозділах трапляється «контингент, який потребує наведення дисципліни». Водночас необхідно розвивати молодих бійців, «які з 2014 року пройшли горнила війни й довели свою ефективність». Він дивується, чому такі люди, як нардеп Бойко, досі перебувають у Раді.

Доцент покладає велику провину на політичну еліту, яка має подавати приклад, як це робили в інших країнах, наприклад, в Ізраїлі. Замість цього ухвалюються рішення, які лише поглиблюють проблеми, зокрема, декриміналізація СЗЧ (самовільного залишення частини).

Читати на The Page