В інтерв'ю хорунжий «Азову» Доцент розповів, чого наразі Україні найбільше не вистачає не зброї чи будь-яких інших матеріальних засобів, а єдності суспільства, яка була ключовим фактором успіхів першого року війни.
Чому Україні потрібна єдність
«Я стверджую, що нам потрібні дві речі зараз: не боєголовки, не ядерна зброя – а солідарність і справедливість. Якщо цих двох компонентів ми досягнемо в суспільстві, буде єдність, нас не зламають», – стверджує Доцент.
Він підкреслює, що єдність неможлива без солідарності, яка своєю чергою підживлюється справедливістю, насамперед влади у поводженні із суспільством.
«Справедливість не є ефемерною, вона повинна бути видимою. Якщо суспільство відчуватиме справедливість, це приведе до солідарності, а солідарність – це прямий шлях до перемоги. І навпаки, відсутність солідарності й підтримки один одного може призвести до розвалу суспільства навіть без сильного зовнішнього тиску», – каже хорунжий.
Він наголошує, що продемонструвати справедливість можна лише ділом: зрадники повинні бути покарані, корупціонери покарані негайно, і це повинні бачити люди. Так само прикладом для українців мають стати політики. «Завдання української нації – очиститися, інакше нам кінець». Він пропонує розпочати, хоча б із позбавлення мандата депутата від колишньої ОПЗЖ Бойка.
Слова Владислава Дутчака Доцента ще влітку 2024-го підтверджував і соціолог-президент КМІС Володими Паніотто: люди, що не вірять у єдність в українському суспільстві, частіше будуть вважати мобілізацію несправедливою, писати у фейсбуці, що вони більше чекають суду над Зеленським, аніж над путіним. При цьому, звісно, шанси програти у війні збільшуються.
За останнім опитуванням КМІС від 2 липня 2024 року, 44% українців сказали, що суспільство зараз перебуває в єдності, 15% вважають, що варто говорити про роз'єднаність.
«Зараз дуже важко на фронті, але військові наголошують: ворог не настільки сильний, у нього також чимало проблем. Однак для перемоги потрібна солідарність у суспільстві. І, звичайно, справедливість», – підсумовує Доцент.