Російські добровольці в лавах ЗСУ з «Русского добровольческого корпуса», Легіону «Свобода России» та «Сибирского батальона» за майже два тижні боїв змогли взяти під контроль тільки кілька прикордонних сіл, але пояснення тут доволі банальне. Своєю чергою, багато українців вже давно воліють побачити наступ ЗСУ через російський кордон, але для цього є вкрай важливе «але».
На думку військового аналітика Євгена Дикого, єдиним реальним обмеженням є воля наших партнерів, які не готові допустити появу української армії на території рф, на відміну від добровольців із червоними паспортами «единой и неделимой». Повне інтерв'ю з Євгеном про напад росіян на росію та знищення їхніх НПЗ читайте тут.
Чому ЗСУ не можуть перейти стрічку російського кордону
За словами аналітика, російські добровольці розпочали дійсно повномасштабну військову операцію, але того масштабу, який можна зробити трьома батальйонами, «таким чином зона контролю добровольців збільшується, але тільки смужкою вздовж кордону».
Більше того, працюють добровольці насамперед там, де їх може прикрити парасолька української артилерії, що стоїть на нашому боці кордону, саме тому вони не намагаються взяти Бєлгород чи навіть райцентр Грайворон. Для таких операції їхнього особового складу поки не вистачає.
Чому перенесення війни на територію ворога є вкрай важливим (відео)
Але чому ЗСУ не підуть на Бєлгород
«Перейти просто кордон регулярними частинами ЗСУ, надати їм (добровольцям. –
) повноцінну підтримку, щоб вони фактично виконували функцію передового загону, який, скажімо, вирішує політичну задачу, а ззаду за ним іде повноцінна армія. На жаль, цього ми не можемо. Ми тут зв'язані по руках і ногах позицією наших чарівних західних союзничків, які категорично забороняють нам саме перехід «порєбрика», – каже Дикий.
Він зазначає, що ця заборона не має жодних підстав, жодних норм ведення війни, які забороняють перенести війну на територію агресора. Ба більше, Дикий вказує, що самих західних військових завжди вчили:
«Перенести війну на територію ворога – це запорука перемоги. Але їхні політики бояться ескалації. І все. Крапка. У цьому немає ні етики, ні правової якоїсь юридичної компоненти. В цьому немає військової компоненти»
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також