Змінилися правила оренди державного та комунального майна

Фото: ZN.ua

Почав діяти новий закон «Про оренду державного та комунального майна». Розглянемо детальніше його ключові нововведення.

Інформація про всі потенційні об'єкти оренди повинна публікуватися у відкритих джерелах, доступних для всіх. Не повинно бути формальних публікацій у невідомих газетах.

Кожен за бажанням може ініціювати процес оренди державного або комунального майна, направивши відповідний запит.

Замість формальних конкурсів, що імітують конкуренцію, вводяться електронні аукціони. Процес проведення аукціону буде відбуватися відкрито, в режимі реального часу. Мінекономіки вже розробило й опублікувало для обговорення Порядок проведення аукціонів. Вони будуть проходити в системі «Прозорро.Продажі» – на зразок тих, за якими відбувається мала приватизація.

Договори оренди державного та комунального майна будуть публікуватися в електронній торговій системі. Ця умова поширюється також і на всі чинні договори, які було укладено до 1 січня 2020 року. Всі учасники ринку повинні мати чітке розуміння, у якій кількості та за якою ціною майно здається в оренду.

На сайті Мінекономіки опубліковано для обговорення проєкт постанови Кабміну про затвердження Порядку передачі в оренду державного та комунального майна.

Заступник міністра економіки Павло Кухта написав у Facebook: «Зараз намагаємося максимально швидко прийняти всі підзаконні нормативно-правові акти, що регулюють оренду майна».

Що робити, допоки Порядок передачі в оренду не затверджено? Кухта нагадує, що, згідно з перехідними положеннями закону, договори оренди майна, укладені до набуття чинності нового закону, продовжуються в порядку, передбаченому законодавством, що діяло до 27.12.2019 року. Аукціони і укладення договорів за новими правилами почнуться вже з початком дії нового Порядку.

«Орендодавцям рекомендую готуватися до нових правил, формувати переліки, які повинні містити набагато більше інформації про майно. Повне розкриття інформації в ході аукціонів – це ключ до збільшення конкуренції. Тепер це буде вимогою законодавства», – радить Кухта.

Додатково

Про перспективи великої та малої приватизації Павло Кухта докладно розповів в інтерв'ю The Page.

Читати на The Page