Карантин, ціни на газ і введення PPO: що змінилося з 1 серпня

Фото: УНІАН

Фото: УНІАН

На українців з 1 серпня чекає низка змін. Вони стосуватимуться комунальних платежів, карантинних заходів по всій Україні, роботи PPO та транспорту.

Комунальні платежі

З серпня вартість газу регулюватиметься ринком і залежатиме від постачальників. Це означає, що держава більше не зможе регулювати вартість газу. Отже, є вірогідність того, що в зимовий період його ціна зросте.

Карантин

З 1 серпня оновляться критерії внесення країн до списків «зеленої» та «червоної» зон. Статистику оновлюватимуть раз на сім днів. Якщо приріст хворих за останні два тижні перевищує показник за цей же період в Україні, а приріст хворих за останні два тижні, як порівняти з попередніми, буде понад 30%, то державу буде віднесено до «червоної» зони. Таку схему використовують в Європі.

Telegram Logo

Водночас зміняться й умови в'їзду іноземців і громадян України з «червоної» зони. Відтепер замість 14-денної самоізоляції можна зробити тест на COVID-19 за кордоном, але не більш як за 48 годин до прибуття в Україну. У разі негативного результату проходити обсервацію не потрібно.

З 1 серпня в регіонах, що належать до «зеленої» та «жовтої» зон епідемічної небезпеки розповсюдження COVID-19, почнуть працювати дитячі табори. У регіонах «помаранчевої» та «червоної» зон їхню роботу буде заборонено.

Також буде скасовано обов'язкову самоізоляцію для всіх громадян, які повернулися на територію країни з непідконтрольних регіонів — Донбасу та Криму.

Планувалося, що поділ країни на зони запрацює з 1 серпня, однак ця норма діятиме з 3 серпня. Згідно з ним у «червоній» зоні опинилися міста Луцьк і Тернопіль, а також Кіцманський район Чернівецької області.

Транспорт

«Укрзалізниця» заявила, що готова повноцінно поновити пасажирське сполучення. Однак це залежатиме від епідеміологічної ситуації в країні. Наразі підприємство запустило лише третину потягів далекого спрямування та приміських напрямків.

Однак з 3 серпня компанія вирішила скасувати зупинку низки поїздів далекого сполучення у Луцьку та Тернополі у зв’язку із посиленням карантинних заходів.

Новий етап введення РРО

З 1 серпня також починається новий етап введення РРО для українських компаній. ФОПи зможуть тестувати електронне РРО, щоб підготуватися до повноцінного його введення з 1 січня 2021 року.

Отже, з серпня вводяться такі зміни:

  • телефон або планшет + безкоштовна програма від податкової (податкова також випустила свій варіант РРО для підприємців);
  • пристрої сторонніх постачальників — принтер, термінал із попередньо встановленою програмою податкової або подібним мінімальним софтом.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини