Facebook Pixel

Нові правила в'їзду в Україну з 1 серпня: як заїжджати з «червоної» зони

Нові правила щодо тестування громадян України та іноземців, які прибули з країн «червоної» зони, набувають чинності з 1 серпня.

Про це йдеться в постанові Кабміну №641 від 22 липня.

Відтепер замість 14-денної самоізоляції можна зробити тест на COVID-19 за кордоном не більш як за 48 годин до прибуття в Україну. У разі негативного результату проходити обсервацію не потрібно.

Варто зазначити, що з 1 серпня зміняться й критерії розподілу країн на «червону» та «зелену» зони.

З серпня статистику оновлюватимуть раз на сім днів, також буде змінено показники, згідно з якими країни належатимуть до «зеленої» або «червоної» зони.

З цієї ж дати вводиться й поділ України на зони залежно від епідеміологічних показників.

  • «Зелена» зона передбачає масковий режим у місцях скупчення людей, дотримання соціальної дистанції, перебування однієї людини на площі 5 квадратних метрів під час проведення масових заходів.
  • «Жовта» зона є подібною до зеленої, але попереджувальною. У ній заборонено відвідувати будинки для людей похилого віку, лікарні, соціальні установи.
  • «Помаранчева» зона, крім уже зазначених обмежень, передбачає заборону роботи розважальних закладів і ресторанів у нічний час, спортзалів, дитячих таборів, проведення планової госпіталізації в лікарнях.
  • «Червона» зона має всі вже згадані обмеження, а також заборону роботи громадського транспорту, кафе та ресторанів, відвідування закладів освіти.

Регіоном зі значним поширенням COVID-19 вважається той, в якому є хоча б одна з таких ознак:

  • завантаженість ліжок у закладах охорони здоров'я, визначених для госпіталізації пацієнтів з підтвердженим діагнозом COVID-19, становить понад 50%;
  • середня кількість ПЛР та ІФА-тестувань становить менш як 24 на 100 тис. населення протягом останніх семи днів;
  • коефіцієнт виявлення випадків інфікування COVID-19 становить понад 11%;
  • показник динаміки зростання випадків інфікування COVID-19 становить більше ніж 10%;
  • показник динаміки зростання випадків інфікування COVID-19 застосовується в разі реєстрації понад вісім випадків на 100 тис. населення сумарно за останні сім днів.

Контекст. Кабмін 20 травня ухвалив рішення про введення так званого адаптивного карантину в Україні, що означає послаблення або посилення карантинних заходів у кожному регіоні окремо, зважаючи на ситуацію з COVID-19. Пізніше адаптивний карантин в Україні продовжили до 31 липня.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉