Зеленський взяв собі у радники партнера юркомпанії, яка пішла проти ексвласників Приватбанку

Автор
Ендрю Роман Мак Фото: asterslaw.com/ua

Ендрю Роман Мак Фото: asterslaw.com/ua

Позаштатним радником Володимира Зеленського призначено партнера юркомпанії Asters у Вашингтоні Ендрю Романа Мака, йдеться в указі президента від 5 листопада.

Як пише Finbalance, ця юркомпанія представляє інтереси держави в судових спорах з ексвласниками Приватбанку. Йдеться про 148 позовів, які у 2018 році Нацбанк подав проти колишнього власника Приватбанку Ігоря Коломойського (фінансового поручителя) і пов'язаних із ним компаній про стягнення близько 10 млрд грн. Регулятор цими позовами намагається забезпечити погашення кредитів рефінансування, які НБУ надав Приватбанку в 2008-2015 роках. Судами вже прийнято 20 рішень на користь Нацбанку на загальну суму 1,2 млрд грн, 18 з яких вступили в законну силу.

Окрім цього, 1 листопада генпрокурор Руслан Рябошапка заявив про передачу в Національне антикорупційне бюро кримінальних справ, які стосуються можливих розкрадань, скоєних ексвласниками Приватбанку.


Ендрю Роман Мак здійснює адвокатську діяльність в Україні та США. У 2010 році газета Kyiv Post назвала його одним з найбільш впливових іноземців в Україні з річним доходом у $40 млн.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини