Генпрокуратура передала в НАБУ справи проти ексвласників Приватбанку

Ігор Коломойський. Фото: УНІАН

Ігор Коломойський. Фото: УНІАН

Кримінальні справи, які стосуються можливих розкрадань ексвласниками Приватбанку, передали в Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) для розслідування. Про це заявив генпрокурор країни Руслан Рябошапка, передає агентство «Інтерфакс-Україна».

Він сказав, що на даний момент цю справу Генпрокуроратура практично не розслідує. Вона лише закінчить дві останні експертизи.

Рябошапка додав, що майже всі матеріали кількох справ, які Генпрокуратура передала НАБУ, вже у відомства.

Контекст

  • У грудні 2016 року уряд націоналізував Приватбанк і вклав у капітал фінустанови понад 155 млрд грн. Уряд у цьому рішенні посилався на пропозицію Нацбанку та ексакціонерів Приватбанку (в 2016 році найбільшими були Ігор Коломойський та Геннадій Боголюбов).
  • На початку 2018 року детективи міжнародної компанії Kroll провели незалежний аудит Приватбанку. Вони з'ясували, що протягом десяти років до націоналізації банк був об'єктом масштабних шахрайських дій, які завдали йому $5,5 млрд збитків. А перед націоналізацією понад 95% кредитів віддали сторонам, пов'язаним з колишніми акціонерами та групами афілійованих з ними осіб. Коломойський називав ці звинувачення «фейком».
  • А 9 грудня Нацбанк направив генпрокурору Руслану Рябошапці лист, в якому регулятор просить розслідувати справу про виведення коштів з Приватбанку його колишніми власниками перед націоналізацією. Про це в інтерв'ю liga.net заявила заступник голови НБУ Катерина Рожкова.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини