Facebook Pixel

«З кліматом в Нацбанку не дуже»: Зеленський про можливе звільнення голови НБУ

Зеленський вважає, що звільнення голови НБУ не на часі. Фото: president.gov.ua

Зеленський вважає, що звільнення голови НБУ не на часі. Фото: president.gov.ua

Президент Володимир Зеленський заявив, що Національний банк має проблеми з «внутрішнім кліматом», але звільнення голови НБУ Кирила Шевченка не на часі. Про це він сказав на пресмарафоні, що був присвячений екватору його каденції.

У відповідь на питання про зазначене у меморандумі Міжнародного валютного фонду погіршення якості кадрів НБУ президент пояснив:

Quote«Ситуація в Національному банці влітку та на початку осені була кризова з точки зору кадрової політики. Думаю, тому й МВФ звернув на це увагу. Там не в особистості справа. З кліматом в Національному банку не дуже. Я заспокоїв цю ситуацію, наскільки зміг».

На питання, чи дійсно президент влітку зустрічався з кількома звільненими працівниками НБУ, Зеленський зазначив, що не має повноважень втручатися в роботу Нацбанку, проте, коли до нього звертаються з проблемами, він «має допомогти чи принаймні тимчасово загасити пожежу».

Telegram Logo

Quote«Я вважаю, що я загасив пожежу, яка призвела не до зміни керівництва НБУ, а до стабілізації ситуації з курсом й отримання траншу та меморандуму від МВФ», — розповів Зеленський.

Щодо ймовірного звільнення голови Нацбанку, то президент зазначив, що наразі Україна переживає низку економічних викликів, зокрема проблеми, пов’язані з опалювальним сезоном, тож «на сьогодні його (Кирила Шевченка – The Page) перебування (на посаді – The Page) правильне». Проте, чи залишатиметься це так через місяць Зеленський сказати не може.

Коментарі

Всі новини