Президент України Володимир Зеленський представляє План перемоги депутатам Верховної Ради і українській спільноті в парламенті.
Дивиться пряму трансляцію і читайте текстову на .

Що передбачає План перемоги
Документ складається 5 пунктів і 3 таємних додатків.
1 — геополітичний. Він передбачає запрошення України до НАТО прямо зараз.
«Ми розуміємо, що членство в НАТО — це питання майбутнього, а не сьогодення. Але путін має побачити, що його геополітичні розрахунки програшні. Росіяни мають це відчути, що їхній цар програв геополітично. Я дякую всім нашим партнерам, хто підтримує, що запрошення для України до НАТО зараз із членством пізніше посилює всіх. Invitation — запрошення — це сильне рішення, яке не потребує нічого, крім рішучості», — заявив Зеленський.
2 і 3 пункти — військові. Вони пропонують повернути війну на територію рф, щоб росіяни почали розуміти, що таке війна, і розвертати ненависть у бік кремля.
2 пункт плану наголошує на важливості проведення спільних захисних операцій із європейськими сусідами для збиття дронів в українському небі. Крім цього, він наголошує на необхідності зняття обмежень партнерами на застосування західних ракет по військових обʼєктах на території рф.
3 пункт – неядерне стримування росії. Під нього є таємний додаток, який отримали партнери України.
Україна пропонує розмістити на своїй території комплексний неядерний стратегічний пакет стримування. За словами Зеленського, він буде достатнім для захисту української території в майбутньому.
Також третій пункт передбачає спільне виробництво зброї, в тому числі фінансування Заходом виробництва зброї в Україні.
4 пункт плану — економічний. В ньому йдеться про цінні ресурси: уран, титан, літій, які є в Україні і які можуть бути можливістю економічного зростання українців і Євросоюзу. Також за допомогою цих ресурсів Україна може посилити західних союзників.
Так, Київ пропонує підписати спеціальну угоду з ЄС і США про спільний захист і інвестування у видобуток і використання щодо цих ресурсів.
5 пункт — безпековий, який розрахований на післявоєнний час. Він передбачає, що Україна матиме великий і досвідчений військовий контингент, а українські воїни володітимуть реальним досвідом сучасної війни.
Згідно з Планом перемоги, цей досвід має бути використаний для зміцнення оборони НАТО і посилення безпеки всієї Європи.
Що передувало представленню Плану перемоги у Верховній Раді
Зазначимо, 13 вересня 2024 року президент України Володимир Зеленський розповів, що вже цього місяця зустрінеться з президентом США Джо Байденом і продемонструє йому План перемоги у війні проти рф.
Згодом видання «Голос Америки» повідомило, що Зеленський виступить на Генеральній асамблеї ООН у Нью-Йорку, де він буде говорити про далекобійні удари по території рф і «пакет перемоги».
23 вересня агентство Reuters написало, що Зеленський вирушив до Сполучених Штатів, щоб викласти План перемоги своєму найближчому союзнику.
24 вересня агентство Bloomberg повідомило, що деякі західні посадовці не бачать «прориву» в Плані перемоги президента України Володимира Зеленського, який мав би привести до закінчення війни з рф.
26 вересня Зеленський представив ключові пункти Плану перемоги двопартійній делегації Палати представників Конгресу США, а також президенту Байдену, віцепрезидентці Камалі Гарріс та експрезиденту Дональду Трампу.
10 жовтня Володимир Зеленський презентував План перемоги прем’єр-міністру Великої Британії Кіру Стармеру, президенту Франції Макрону, канцлеру Німеччини Шольцу та голові Ради міністрів Італії Мелоні.