Facebook Pixel

На Генасамблеї ООН Зеленський говоритиме про далекобійні удари по рф і «пакет перемоги»

Президент України Володимир Зеленський виступить на Генеральній асамблеї ООН у Нью-Йорку 25 вересня. Він буде говорити про далекобійні удари по території рф і «пакет перемоги».

Про це повідомляє видання «Голос Америки».

Про що будуть говорити на Генеральній асамблеї ООН у Нью-Йорку

В публікації йдеться, що під час Генасамблеї ООН союзники Києва будуть узгоджувати ключові питання подальшої підтримки України у війні проти росії. Зокрема, вони обговорюватимуть згоду держав, які постачають українським військовим далекобійну зброю, на застосування її проти цілей вглиб території рф.

Видання зазначає, що загальні дебати на Генасамблеї почнуться 24 вересня. Того ж дня там має виступати президент Сполучених Штатів Джо Байден. 25 вересня буде говорити президент України Володимир Зеленський.

Київ уже тривалий час переконує західних партнерів, що удари по цілях у рф не лише відповідають праву України на самооборону відповідно до Статуту ООН, але й можуть бути чинником у тому, щоб змусити москву припинити війну.

Під час Ялтинської європейської стратегії 13 вересня Зеленський казав, що планує особисто ознайомити західних партнерів, зокрема президента Байдена та кандидатів на президентських виборах у США Дональда Трампа і Камалу Гарріс, з «планом перемоги».

Quote«Пакет перемоги, який я представлю президенту Сполучених Штатів, може прокласти шлях до надійного миру – до повної реалізації Формули миру», — заявив український президент 13 вересня.

Також Володимир Зеленський окремо наголошував на потребі «далекобійності, достатньої для того, щоб змінити перебіг війни та змусити росію шукати миру».

Роль Великої Британії у досягненні згоди щодо ударів західними ракетами по рф

«Голос Америки» зазначає, що наразі складається враження, що саме Велика Британія намагається бути лідером серед західних партнерів у досягнення згоди на застосування західних ракет проти цілей в росії.

Зокрема, після переговорів у Вашингтоні у п’ятницю, 13 вересня, британський прем’єр-міністр Кір Стармер матиме низку зустрічей з європейськими союзниками.

16 вересня він зустрінеться з прем'єр-міністеркою Італії Джорджею Мелоні, а згодом з президентом Франції Еммануелем Макроном і канцлером Німеччини Олафом Шольцом.

В публікації йдеться, що Україна вже отримувала від Великої Британії та Франції крилаті ракети Storm Shadow/SCALP з радіусом дії приблизно 300 кілометрів. Однак участь у їх виробництві бере також Італія.

Водночас роль Сполучених Штатів у застосуванні ракет також вирішальна, оскільки для їх керування використовуються американські військові технології і системи.

Видання зазначає, що деякі західні лідери остерігаються так званої ескалації чи розширення російсько-української війни після погроз російського диктатора путіна, які він озвучив після розмов про можливе застосування західних ракет по цілях в рф.

Quote«Але також дуже гучно на Заході лунають голоси тих, хто каже, що Київ має отримати від міжнародних партнерів усе, що потрібно, щоб захиститися і змусити москву відмовитися від сподівань на російську перемогу внаслідок обмеження і послаблення західної підтримки Україні», — пише «Голос Америки».

10 вересня 2024 року голова комітету закордонних справ Палати представників США Майкл Маккол в інтерв’ю журналістці Axios Джуліґрейс Бруфке заявив, що під час візиту до Києва державний секретар Сполучених Штатів Ентоні Блінкен оголосить дозвіл бити вглиб території рф ракетами ATACMS.

11 вересня державний секретар Сполучених Штатів Ентоні Блінкен та міністр закордонних справ Великої Британії Девід Леммі прибули до Києва.

Президент України Володимир Зеленський підтвердив, що 11 вересня обговорюватиме із державним секретарем США Ентоні Блінкеном та главою МЗС Великої Британії Девідом Леммі можливість бити далекобійними ракетами по рф. Однак він не знає, чи дозволять союзники це зробити.

11 вересня Блінкен натякнув, що Білий дім збирається зняти свої обмеження на використання Україною зброї великої дальності, яку постачає Захід, по ключових військових об’єктах у росії, і таке рішення вже прийнято.

Після зустрічі Блінкена та Леммі з Зеленським видання Bloomberg опублікувало матеріал в якому зазначило, що Захід навряд чи дозволить Україні бити далекобійними ракетами по території росії до засідання Генеральної Асамблеї ООН.

Під час візиту до Риму 16 вересня прем'єр Британії Кір Стармер обговорюватиме з прем'єр-міністеркою Італії Джорджією Мелоні надання Україні дозволу на використання британських крилатих ракет великої дальності Storm Shadow на території росії. Пізніше Стармер проведе переговори з Францією і Німеччиною.

Подякувати 🎉