Захід навряд чи дозволить Україні бити далекобійними ракетами по території росії до засідання Генеральної Асамблеї ООН, яке має відбутись у Нью-Йорку 24 вересня 2024 року.
Про це пише Bloomberg.
Під час візиту до Києва в середу, 11 вересня, держсекретар США Ентоні Блінкен та міністр закордонних справ Великої Британії Девід Лемі не виключили, що їхні країни можуть дозволити Україні бити по території рф західними далекобійними ракетами.
Водночас вони сказали, що президент Сполучених Штатів Джо Байден обговорить це питання детальніше під час зустрічі з прем’єр-міністром Великої Британії Кіром Стармером у Вашингтоні 13 вересня.
Як зазначає видання, Вашингтон та Лондон дали зрозуміти, що вони відкриті до прохання України використати надану Заходом зброю для ударів вглиб території рф, попри побоювання, що це може призвести до подальшої ескалації конфлікту, який триває вже третій рік.
За словами джерел Bloomberg, деякі держави-члени НАТО також підштовхують США до дозволу збивати російські ракети та безпілотники в українському повітряному просторі, перш ніж цілі перетнуть кордон та увійдуть у простір НАТО.
«Досі США виступали проти використання американської зброї для ураження цілей, розташованих глибше в рф, посилаючись на побоювання, що це може лише поглибити конфлікт. Але Вашингтон і Лондон змінили свій тон у ті дні, коли вони звинуватили Іран у відправці балістичних ракет до росії», — пише видання.
Так, очільник британського МЗС Девід Леммі на пресконференції в Києві заявив, що передача росії іранських ракет є «значною та небезпечною ескалацією».
Як ідеться в публікації Bloomberg, Блінкен та Леммі їздили до української столиці, щоб почути план президента України Володимира Зеленського. Зокрема, він стосується можливості завдавати ударів вглиб території росії. Також посадовці обговорили й стратегію України на наступний рік.
Видання зазначає, що Вашингтон та Лондон прагнуть краще зрозуміти, на що Київ хоче націлитися і чому.
«Я збираюся переказати цю дискусію у Вашингтоні та поінформувати президента, що саме я почув. Ми пристосовувалися до того, як змінювалися потреби, як змінювалося поле бою, і я не сумніваюся, що ми продовжимо це робити», — сказав Блінкен на тому ж брифінгу.
За даними джерел Bloomberg, зустріч Блінкена, Леммі та Зеленського тривала довше, ніж планувалося. Президент України детально пояснив, чому Україні потрібно завдати удару вглиб території росії. Джерело зазначило, що Володимир Зеленський сказав Ентоні Блінкену та Девіду Леммі, що Україну цікавлять лише військові цілі, і обговорив плани країни на найближчі місяці.
Також президент України перед зустріччю з Блінкеном і Леммі заявив, що посилить свою пропозицію зняти обмеження на удар західною зброєю вглиб рф. Він зазначив, що обговорить це з Байденом під час засідання Генасамблеї ООН в Нью-Йорку.
Рішення про удари західними далекобійними ракетами по рф навряд чи буде прийняте до засідання ООН, впевнений Bloomberg. Однак, припускає видання, Джо Байден може висловити свою думку, чи очікувати на зміну політики.
Девід Леммі частково підтвердив цю тезу: саме на засіданні Генасамблеї ООН буде наступна можливість обговорити ракети дальнього радіуса дії та подальшу підтримку України.
10 вересня 2024 року голова комітету закордонних справ Палати представників США Майкл Маккол в інтерв’ю журналістці Axios Джуліґрейс Бруфке заявив, що під час візиту до Києва державний секретар Сполучених Штатів Ентоні Блінкен оголосить дозвіл бити вглиб території рф ракетами ATACMS.
11 вересня державний секретар Сполучених Штатів Ентоні Блінкен та міністр закордонних справ Великої Британії Девід Леммі прибули до Києва.
Президент України Володимир Зеленський підтвердив, що 11 вересня обговорюватиме із державним секретарем США Ентоні Блінкеном та главою МЗС Великої Британії Девідом Леммі можливість бити далекобійними ракетами по рф. Однак він не знає, чи дозволять союзники це зробити.
11 вересня Блінкен натякнув, що Білий дім збирається зняти свої обмеження на використання Україною зброї великої дальності, яку постачає Захід, по ключових військових об’єктах у росії, і таке рішення вже прийнято.