Facebook Pixel

Грошова допомога 2024: яку фінансову підтримку можуть отримати українці

Військова агресія Росії поставила перед національною системою соціального захисту населення серйозні виклики. Завдяки взаємодії з міжнародними партнерами та залученням міжнародних коштів вдалося зміцнити систему соціального захисту та надати адресну фінансову підтримку українцям, які опинилися у важких життєвих ситуаціях.

Про це повідомили в Мінсоцполітики.

Які міжнародні організації надають фінансову допомогу українцям у період війни

З 2022 року в рамках проєкту було організовано допомогу (яку зараз було змінено), і українці почали отримувати додаткові грошові виплати від різних організацій.

  • Всесвітня продовольча програма ООН;
  • Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ);
  • Управління Верховного комісара ООН у справах біженців;
  • RED ROSE CDS LIMITED;
  • Norwegian Refugee Counsil (NRC);
  • МОМ — Міжнародна організація з міграції;
  • Місія Міжнародного Комітету Червоного Хреста в Україні;
  • ACTED;
  • БО Людина в біді;
  • Відокремлений підрозділ Міжнародної організації HANDICAP в Україні (HANDICAP).

Згідно зі статистикою, у рамках програми «Допомога» ці організації надали підтримку майже 3,9 мільйонам українців, які були змушені залишити свої будинки через війну.

Яку допомогу надає ВПП ООН, Дитячий фонд ООН (UNICEF) та УВКБ ООН

З серпня 2023 року спільно зі Всесвітньою продовольчою програмою ООН було запроваджено додаткову виплату для пенсіонерів, які проживають у районах бойових дій та отримують низькі пенсії (менше 3250 грн). Понад 421 тисяча пенсіонерів отримали цю допомогу. На сьогодні загальна сума підтримки від ЗПС ООН становить близько 1,85 млрд грн.

З лютого по квітень 2024 року спільний проєкт з ВПП ООН було розширено, охопивши осіб з інвалідністю з дитинства та дітей з інвалідністю, які отримують соціальну допомогу від держави у розмірі менше 3250 грн. Внаслідок цього понад 327 тисяч осіб з інвалідністю з дитинства та дітей з інвалідністю отримали понад 830 млн грн допомоги.

З грудня 2023 року завдяки спільній ініціативі Мінсоцполітики та Дитячого фонду ООН (UNICEF) матеріально неблагополучні багатодітні сім'ї та сім'ї з дітьми-інвалідами, які проживають в окремих районах Дніпропетровської, Донецької, Запорізької та Харківської областей, отримали фінансування для подолання осінньо-зимового періоду. Понад 6,8 тисячі домогосподарств, що становить майже 30 тисяч осіб, отримали допомогу на загальну суму 11,9 мільйона доларів США.

Також 9,3 тисячі сімей з дітьми з вразливих категорій, які евакуювалися з Харківської та Сумської областей, отримали додаткову фінансову допомогу від ЮНІСЕФ. На підтримку понад 30,2 тисячі людей міжнародні партнери надали близько 327 мільйонів гривень (приблизно 7,8 мільйона доларів США).

Щоб українські сім'ї, які використовують дрова чи вугілля для обігріву своїх будинків, могли спокійно пережити зимовий період, УВКБ ООН надав пряму грошову допомогу на купівлю твердого побутового палива приблизно 90 тисячам домогосподарств (загалом понад 0,9 млрд грн).

В рамках ініціативи PeReHID підходи до надання допомоги зазнали значних змін. Зокрема, здійснюється перехід від надання екстреної гуманітарної допомоги до формування сталої системи соціального захисту населення.

Ефективна співпраця та взаємодія з міжнародними партнерами, а також реалізація зазначених проєктів стали можливими завдяки можливостям ЄІССС.

Подякувати 🎉