Facebook Pixel

Путін назвав умови припинення бойових дій в Україні

Президент росії володимир путін оголосив у міністерстві закордонних справ умови для завершення воєнних дій в Україні.

Він висловив думку щодо необхідності повного відведення українських збройних сил за межі адміністративних областей Донецької, Луганської, Херсонської та Запорізької. Крім того, Україна має оголосити про свою відмову від прагнення вступу до НАТО.

За виконання цих умов путін заявляє, що рф негайно припинить вогонь.

путін підкреслив, що виведення українських військ має відбутися саме з усієї території Донецької, Луганської, Херсонської та Запорізької областей у межах їхніх адміністративних кордонів на момент приєднання до України. Він заявив, що як тільки Київ підтвердить готовність до такого рішення і почне реальне виведення військ з цих регіонів, а також офіційно повідомить про відмову від прагнення вступу до НАТО, рф негайно припинить вогонь і почне переговори.

За його словами, суть російської пропозиції полягає не в тимчасовому перемир'ї, а в остаточному завершенні конфлікту, наголосив президент рф. Він також зазначив, що ключовими умовами для мирного врегулювання є нейтральний та без'ядерний статус України, а також скасування санкцій проти рф.

Нагадаємо, що в The Wall Street Journal оприлюднили запропоновані умови мирної угоди між рф та Україною, яка була розроблена у квітні 2022 року, але так і не отримала офіційного підпису. Згідно з цими повідомленнями, Кремль наполягає на необхідності обмеження Збройних сил України, заборони вступу України до військових союзів та отримання військової допомоги.

Згідно зі звітами, в рамках цієї угоди кремлівський лідер володимир путін припускав перетворення України на державу, яка постійно перебуває під загрозою російської агресії та позбавлена можливості чинити опір. За умовами договору Україні буде заборонено відновлювати свої збройні сили з підтримкою з боку Заходу, а повний контроль над Кримом залишиться за рф:

  • Україна має відмовитись від можливості вступу до військових союзів, включаючи НАТО, проте зберігає право на вступ до ЄС. Відповідно до умов угоди, на територію України не допускалося б іноземне озброєння, і Збройні сили України мали помітно скоротитися. РФ пропонувала, щоб чисельність українських збройних сил становила 85 000 військовослужбовців, армія мала 342 танки та 519 одиниць артилерії, а також обмежила дальність українських ракет до 40 кілометрів. Своєю чергою Україна наполягала на 250 000 військовослужбовців, 800 танках та 1900 артилерійських гарматах. Цей договір спрямований на те, щоб зробити Україну максимально нейтральною країною, яка позбавлена можливості протистояти зовнішній агресії.
  • З усіх територій, захоплених рф, лише Крим має залишатися повністю під контролем Москви. Водночас майбутнє «Л/ДНР» передбачалося вирішувати через переговори між президентами України та рф, які так і не відбулися.
  • За угодою, США, Велика Британія, Китай, Франція та рф зобов'язалися забезпечувати безпеку України. Ці країни зобов'язалися захищати Україну. Однак у рамках цієї угоди гарантії буде припинено щодо міжнародних договорів та угод, які суперечать статусу постійного нейтралітету України, включаючи двосторонні угоди про військову підтримку. Міжнародні гарантії безпеки не поширюються на Крим та Севастополь.
  • Російська федерація попросила, щоб Міжнародний кримінальний суд не проводив розслідування її військових злочинів. У відповідь Київ відмовився обговорювати це питання. Також Україна відкинула пропозицію щодо скасування взаємних санкцій.
  • У разі можливого нападу на Україну рф запропонувала іншим державам-гарантам обговорити можливі реакції. Однак це могло призвести до того, що єдиної відповіді не буде, якщо напад виходитиме від самої рф. Водночас українська сторона виявила бажання закрити свій повітряний простір у разі агресії, що передбачало б надання Україні озброєнь та встановлення безпольотної зони з боку держав-гарантів. Проте рф відмовилася погодитись на такі умови.
Подякувати 🎉