Президент Володимир Зеленський під час розмови з директоркою-розпорядницею МВФ Крісталіною Георгієвою запевнив, що до кінця тижня запропонує парламенту кандидатуру голови НБУ.

Про це повідомила пресслужба Офісу президента.
Продовження активної співпраці з МВФ у межах нової програми stand-by є пріоритетним для України, наголосив президент.
Він також зазначив, що сформував короткий список кандидатів на посаду голови Нацбанку, яких йому запропонували представники банківського сектору.
«Це буде незалежний технократ, який продовжуватиме незалежний курс Нацбанку. Усі рішення я ухвалюю лише в інтересах народу України», – наголосив Зеленський.
Крім того, голова держави зазначив, що дискусії щодо діяльності регулятора повинні бути позбавлені політичного забарвлення, яке може мати негативний вплив на незалежність Нацбанку.
Водночас Георгієва наголосила, що в інтересах України зберегти незалежність Нацбанку.
«В інтересах України зберегти незалежність НБУ, і це також є вимогою в рамках поточної програми, яку підтримує МВФ. Я закликала президента Зеленського дотримуватися курсу розумної грошово-кредитної й фінансової політики — це ключ до активнішого інвестування та інклюзивного зростання», — зауважила директорка МВФ.
Ба більше, вона зазначила, що політика Нацбанку заслуговувала на довіру та сприяла стабілізації економіки України.
«Реформа НБУ та її результати за останні п'ять років є історією повного успіху для України. Незалежний центральний банк допомагає макроекономічній стабільності, підтримує довіру інвесторів і захищає фінансову систему», — наголосила Георгієва.
Контекст. Смолій написав заяву про звільнення й 1 липня о 17.00 передав її президенту Володимиру Зеленському. Причиною цього сам голова Нацбанку назвав політичний тиск. Подібна новина викликала неоднозначну реакцію у представників бізнесу та політичних діячів в Україні.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також
Не один у полі: як бізнес-комʼюніті допомагає підприємцям масштабуватися
Кримінальний тиск на бізнес в Україні: виклики для інвесторів та юридичний захист
Чому ринок медичного обладнання посилено досліджують правоохоронці і що з цим робити