Facebook Pixel

Зеленський і Гутерреш висловилися за продовження «зернової угоди»: коли її старт

Президент України Володимир Зеленський і генсек ООН Антоніу Гутерреш висловилися за продовження Чорноморської зернової ініціативи після 18 березня. Про це пише «ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА».

Quote«Продовження Чорноморської зернової ініціативи після 18 березня критично необхідне для всього світу», — заявив Зеленський на брифінгу в Києві в середу після зустрічі з генсеком ООН.
Quote«Я хотів би відзначити надзвичайну важливість продовження Чорноморської зернової ініціативи», — сказав зі свого боку Гутерреш.

Також президент України виступив за продовження гуманітарної ініціативи «Зерно з України».

Quote«У рамках цієї ініціативи нам вдалося залучити понад $200 млн і відправити 140 тис. тонн українського зерна у Європу, Кенію, Ефіопію, Сомалі. Упевнений, що ми зможемо значно посилити ініціативу. Це дасть ще більше гарантій світової продовольчої безпеки».

Гутерреш зазначив, що Чорноморська зернова ініціатива забезпечила експорт 23 млн тонн зерна.

Quote«Завдяки цьому вдалося знизити ціни на продовольство у світі. Індекс продовольчих цін ФАО знизився майже на 20%. Експорт українського та російського зерна й добрив необхідні для глобальної продовольчої безпеки», — сказав він.

Зеленський також подякував Гутеррешу за «чітке засудження російської агресії».

З-поміж інших питань, обговорюваних на зустрічі, – безпека Запорізької АЕС і створення Спецтрибуналу щодо росії.

Зі свого боку Гутерреш наголосив, що ООН засуджує російську агресію:

Quote«Суверенітет і територіальна цілісність України мають бути збережені в міжнародно визнаних кордонах. Доки цього не досягнуто, ми працюватимемо над полегшенням страждань людей в Україні».

Нагадаємо, що за підсумками 2022 року Україна експортувала агропродовольство на суму $23,6 млрд. І хоча показник 2022 року на 15% менше за рекорд 2021 року — $27,9 млрд, торішній показник вартості експорту став другим за часів незалежності України.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉