Світ нарешті визнав, що жити по-старому не можна. Судіть самі. Головна тема форуму в Давосі – кліматичні зміни. Головна зірка – Грета Тунберг. Головне питання – як швидше знизити викиди СО2.
Немає дискусії, «треба щось міняти чи ні». Усі розуміють, що потрібно. Інакше на нас чекають серйозні потрясіння. Як влучно зауважив генсек ООН Антоніу Гуттеріш, «планета не буде знищена, але буде знищена наша здатність жити на цій планеті».
- Читайте також: Туман у голові?
Звичайно, було б наївно стверджувати, що все зміниться за клацанням пальців. Частина політичної і бізнес-еліти вважає, що можна зберегти статус-кво – продовжувати заробляти на нафті, вугіллі і особливо не думати, як ми впливаємо на навколишнє середовище.

Але маятник хитнувся в інший бік. Масові протести активістів і зростання екологічної свідомості по всьому світу змушують ключових гравців грати за новими правилами.
Маятник хитнувся в інший бік. Масові протести активістів і зростання екологічної свідомості по всьому світу змушують ключових гравців грати за новими правилами.
У Давосі коаліція провідних фінансових установ з активами $4,3 трлн заявила, що мінімізує інвестиції у викопні види палива.
Там же на світовому економічному форумі група зі 140 найбільших світових компаній пообіцяла розробити основний набір загальних показників для відстеження екологічної та соціальної відповідальності.
І не даремно. Буквально один з останніх прикладів: Amazon отримав порцію публічної критики від групи своїх працівників лише за те, що «занадто повільно скорочує викиди СО2 і допомагає нафтовій і газовій промисловості добувати викопне паливо».
Хочете заробляти на майбутньому планети? Будьте готові до негативу.
А що Україна?
Погано, що ми не використали форум у Давосі для реклами наших можливостей у відновлюваній енергетиці. Минулого року Україна увійшла до топ-10 країн за привабливістю інвестицій в цю сферу. Ми побили черговий рекорд – ввели в експлуатацію 4,5 ГВт нових потужностей, інвестувавши в нові об'єкти близько 3,7 млрд євро.
Погано, що ми не використали форум у Давосі для реклами наших можливостей у відновлюваній енергетиці.
Чому про це не говорили наші офіційні особи в Давосі? Не хочуть звертати увагу на скандали через можливий перегляд «зеленого» тарифу? Але ж відновлювана енергетика реально може залучити серйозні інвестиції в Україну – навіть без «інвестиційних нянь», лише за умови дотримання діючих правил гри.
Але є й хороші новини. Проєкт Концепції зеленого енергетичного переходу України від Мінекоенерго показує, що ще не все втрачено. Напевно, вперше в офіційному документі чорним по білому написано про плани щодо відмови від вугільної генерації.
Залишилося лише втілити ці плани в життя, адже весь світ свій вибір зробив. І форум у Давосі це підтвердив.
Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора