Facebook Pixel

Завод в США припинить виробництво вакцини AstraZeneca після технологічної помилки

Фото: Barbara Haddock Taylor / Baltimore Sun

Фото: Barbara Haddock Taylor / Baltimore Sun

Адміністрація президента США Джо Байдена вирішила, що завод компанії Emergent BioSolutions в Балтіморі буде виробляти вакцину тільки американської Johnson & Johnson. Про це повідомила газета The New York Times (NYT).

Зараз на підприємстві також випускається вакцина англо-шведської компанії AstraZeneca.

Приводом для припинення її виробництва стала помилка, в результаті якої на заводі зіпсували 15 млн доз вакцини Johnson & Johnson через те, що в них потрапили компоненти іншої вакцини.

Telegram Logo

NYT зазначає, що на прийняття рішення могло вплинути і те, що зараз ряд європейських країн призупинили застосування препарату AstraZeneca через випадки утворення тромбів і порушення згортання крові у пацієнтів.

У AstraZeneca заявили, що ведуть переговори з владою США про пошук альтернативного майданчика для виробництва своєї вакцини.

Представник Emergent повідомив, що підприємство продовжить випуск препарату AstraZeneca, поки не буде змінений контракт.

У США схвалені до застосування тільки вакцини Johnson & Johnson, Pfizer і Moderna.

Вакцина AstraZeneca схвалена регуляторами близько 70 країн, але її випробування в США не завершені, і компанія-виробник поки не зверталася за дозволом на її використання.

Водночас в США вже зберігаються десятки мільйонів доз вакцини AstraZeneca. Виробник просив владу США дозволити експорт вакцини у ЄС, де йому не вдається в повному обсязі виконати угоди з постачання. Поки, за даними NYT, американська влада відхилила запит, але обговорення тривають.

Головний інфекціоніст США Ентоні Фаучи допустив, що вакцину AstraZeneca і зовсім можуть не схвалити. «З огляду на контракти, які у нас є з рядом компаній, ми маємо досить вакцин, щоб покрити всі наші потреби без AstraZeneca», — сказав він.

Контекст. AstraZeneca перейменувала свою вакцину проти коронавірусу в Vaxzevria. Про це повідомили на сайті Агентства з медичних продуктів Швеції, додавши, що зміна назви не поміняє жодну з характеристик препарату. Єдина відмінність — маркування і упаковка ліків.

У березні понад 20 країн призупинили використання вакцини AstraZeneca через виявлення кількох десятків випадків тромбозу і тромбоемболії. Пізніше дві незалежні групи вчених в Німеччині та Норвегії виявили, що вакцина може призводити до погіршення згортання крові в судинах мозку. Проте, фахівці ВООЗ не знайшли доказів зв'язку між тромбоемболією і препаратом. Навіть після того, як Європейської агентство лікарських засобів провело перевірку і повідомило, що зв'язку між вакцинацією препаратом AstraZeneca і ризиком утворення тромбів немає, такі країни, як Норвегія, Швеція, Фінляндія, Ісландія та Ірландія не відновили вакцинацію препаратом.

Коментарі

Всі новини