Країни по всьому світу призупиняють використання вакцини AstraZeneca. Основною причиною стали повідомлення про смерть від тромбозу після вакцинації проти коронавірусу. Однак деякі країни відмовляються від вакцини через низьку ефективність.
Крім того, регулятори різних країн не погоджуються з тим, що саме вакцина спричинила утворення тромбів.
Німецькі лікарі відмовляються від щеплення AstraZeneca
З 200 співробітників медичного закладу федеральної землі Саар, записаних на щеплення від коронавірусу, понад половина не прийшла на вакцинацію. Більшість медиків у Німеччині не хочуть отримувати щеплення британською вакциною.
Найпопулярнішою вакциною у країні є препарат від Pfizer, далі йде Moderna, а найменш популярною виявилася вакцина від AstraZeneca.
Данія, Норвегія та Ісландія призупинили застосування вакцини від AstraZeneca
Тимчасово призупинили вакцинацію британською вакциною й Данія, Норвегія та Ісландія. Причиною стало утворення тромбів у декількох людей, а одна людина взагалі померла.
Однак тромбоз не згадується як один із побічних ефектів препарату. Влада Данії не оприлюднювала кількість скарг, але заявила, що їх достатньо, щоб припинити вакцинацію. Щеплення вакциною AstraZeneca зупинили щонайменше на два тижні.
Норвегія та Ісландія вирішили також призупинити вакцинацію британським препаратом.
Водночас британський регулятор заявив, що не має жодних даних стосовно того, що AstraZeneca спричиняє утворення тромбів. За інформацією Управління з контролю за лікарняними засобами та виробами медпризначення, тромби можуть утворюватися природнім шляхом.
Австрія призупинила вакцинацію препаратом від AstraZeneca
Пауза у вакцинації в Австрії була зроблена через смерть 49-річної жінки, яка померла від важких порушень згортання крові.
Також проблеми зі здоров'ям проявилися в іншої пацієнтки. У 35-річної жінки розвинулася тромбоемболія легеневої артерії. Однак прямих даних про зв'язок ускладнень із вакцинацією зараз немає, зазначило австрійське Федеральне відомство з безпеки у сфері охорони здоров'я (BASG).
Обидві жінки отримали вакцину AstraZeneca з однієї і тієї ж партії препарату в клініці в Цветль.
Відтак поки немає результатів щодо зв'язку вакцини з утворенням тромбів, влада Австрії вирішила призупинити використання партії вакцини AstraZeneca.
Також вакцинацію препаратом AstraZeneca призупинили Італія, Естонія, Люксембург, Латвія та Литва.
ПАР хоче обміняти вакцину від AstraZeneca на іншу
Південна Африка розглядає можливість обміну або продажу британської вакцини проти коронавірусу у зв'язку з її низькою ефективністю проти нового штаму COVID-19.
Плани ПАР з використання препарату від AstraZeneca для вакцинації медичних працівників були скасовані після того, як дослідження показало погані результати проти нового штаму коронавірусу в країні.
Замість цього країна хоче використовувати вакцину Johnson&Johnson.
Франція та Швеція продовжать щеплення вакциною AstraZeneca
Попри заяви про можливе утворення тромбів після вакцинації британською вакциною уряд Франції не розглядає можливість призупинення вакцинації. За словами французького регулятора, поки що немає підстав робити висновок, що тромбоз був спричинений саме вакциною.
Однак було вирішено заборонити використання вищезгаданої партії вакцини.
Водночас державний епідеміолог Швеції Андерс Тегнелл заявив, що не бачить приводів для занепокоєння. За його словами, Державне фармацевтичне управління Швеції провело дуже ретельну перевірку.