Facebook Pixel

Вакцина AstraZeneca може викликати тромбоемболію. У ВООЗ — не згодні

Дві незалежні групи вчених в Німеччині та Норвегії виявили, що вакцина AstraZeneca дійсно може призводити до погіршення згортання крові в судинах мозку.

Про це заявили дві групи вчених з Норвегії і ФРН, пише The Wall Street Journal.

Зокрема, професор гематології Пол Андре Хольм з Норвегії поінформував про знаходження антитіла, створеного вакциною, яке і викликало побічну реакцію. За словами Хольма, вакцина — єдине пояснення такої реакції.

Telegram Logo

До таких же висновків прийшли і в Німеччині. Професор медицини Андреас Грайнахер стверджує, що побічною реакцією на вакцину можуть стати головні болі і порушення зору. За його словами, виявлений тромб легко можна вилікувати в лікарні. При цьому сама по собі побічна реакція розвивається у дуже невеликого числа пацієнтів, а тромб можна виявити стандартним аналізом крові.

Проте, фахівці ВООЗ не знайшли доказів зв'язку між тромбоемболією і препаратом. Більш того, там впевнені, що вакцина безпечна і пройшла всі необхідні клінічні дослідження.

Європейське агентство з лікарських засобів (EMA) також заявило, що ефект від вакцини AstraZeneca перевищує можливі ризики. Доказів зв'язку між утворенням тромбів і конкретними партіями вакцини в EMA не знайшли.

Контекст. У березні більше 20 країн призупинили використання шведсько-британської вакцини AstraZeneca після виявлення кількох десятків випадків тромбозу і тромбоемболії. Частина гос-в вирішили відновити роботу з компанією після запевнень регулятора, але країни Данія, Норвегія і Швеція вирішили дочекатися результатів власних досліджень.

Довідка. Вчені нагадують, що тромбози є одним з типових ускладнень COVID-19. Число таких випадків через припинення вакцинації, швидше за все, буде більше, ніж через вакцинацію, зв'язок з якою ще не доведена.

Проблеми з вакцинацією пов'язані з тим, що ліберальні чиновники просто не можуть прийняти рішення в простому виборі: зупинити вакцинацію і ризикувати життями невакцинованих, або продовжити вакцинацію і ризикувати життями вакцинованих.

Додатковим фактором тут виступили низька популярність вакцинації у громадян і бажання політиків спекулювати на гарячій темі і заробити додаткових політичних дивідендів.

Коментарі

Всі новини