Затримка приватизаціі «Центренерго»; пільги для Ахметова; удар по офшорах. Головне за 31 січня

Урядові ідеї про масштабну й стрімку приватизацію подобаються далеко не всім. Компанія підприємця, який працював з «Центренерго», пригальмувала продаж цього підприємства. А Антимонопольний комітет, у свою чергу, не поспішає скасовувати пільги для Ріната Ахметова. Тим часом, на міжнародному рівні ускладнюється життя для тих, хто працює через країни з пільговим оподаткуванням.

Андрій Юхименко

головний редактор The Page

Затримка під час приватизації «Центренерго». Господарський суд Києва заборонив Фонду державного майна проводити приватизацію підприємства, доки компанія не завершить судові розгляди з «Укрдонінвестом» Віталія Кропачова. У матеріалах суду зазначається, що позов на заборону приватизації підприємства подала його компанія, яку ФДМ не допустив до конкурсу на купівлю. Вона намагається оскаржити наказ фонду, який визнав конкурс з приватизації «Центренерго» таким, що не відбувся.

Як ділитимуть прибутки на міжнародному рівні. Країни, що приєдналися до плану BEPS (стосується боротьби з розмиванням податкової бази), домовилися, як міняти оподаткування міжнародних корпорацій, які акумулюють прибуток у країнах з низькими податками на іноземний капітал і таким чином економлять на податках. Йдеться насамперед про технологічні гіганти, як-от Google, Apple, Facebook, Amazon та ін. Таку заяву від імені 137 країн опублікувала Організація економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР).

Пільги для Ахметова. Антимонопольний комітет (АМКУ) відмовився погодити проєкт постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, «Про затвердження змін до Кодексу Систем передачі». Про це пише видання «Наші Гроші» з посиланням на джерела в уряді. Документ спрямований на ліквідацію пільги для експортерів електроенергії, для компанії «Д. Трейдінг» з групи ДТЕК Ріната Ахметова зокрема.

В Україні запустили аграрний реєстр. Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства в пілотному режимі запустило Державний аграрний реєстр, який допоможе агровиробникам взаємодіяти з органами державної влади, повідомили у пресслужбі відомства. За допомогою онлайн-сервісу, який почав працювати, агровиробники зможуть подавати заявки на виправлення помилок в кадастрі, а також документи для того, щоб отримати держпідтримку.

Нова антитютюнова ініціатива. Законопроєкт №2813 направили на розгляд до комітетів Верховної Ради. Він передбачає низку нових обмежень та заборон. Депутати хочуть заборонити продаж сигарет українцям, яким ще немає 21 року. Зараз заборона поширюється тільки на тих, кому ще не виповнилось 18 років. Також на пачках збираються розміщувати ще більш реалістичні попереджувальні зображення, які займатимуть не 50% поверхні, як зараз, а 65%. У документі передбачається заборона продажу ароматизованих сигарет.

Читати на The Page