Facebook Pixel

Як поділити податок на прибуток глобальних компаній – 137 країн узгодили загальні принципи

Країни, що приєдналися до плану BEPS (стосується боротьби з розмиванням податкової бази), домовилися, як міняти оподаткування міжнародних корпорацій, які акумулюють прибуток у країнах з низькими податками на іноземний капітал і таким чином економлять на податках. Йдеться насамперед про технологічні гіганти, як-от Google, Apple, Facebook, Amazon та ін.

Таку заяву від імені 137 країн опублікувала Організація економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР).

Країни схвалили підхід, який ОЕСР запропонувала в жовтні 2019 року: зобов'язати компанії платити податки в країнах, де вони отримують прибуток, а не лише за місцем їхньої реєстрації. В цифрову епоху розподіл податкових прав і оподатковуваного прибутку більше не може обмежуватися лише посиланням на фізичну присутність, йдеться в опублікованій заяві.

Якщо у компанії є «стійкий і значимий» бізнес в країні, то частина податку на прибуток вона повинна залишати в ній, навіть якщо працює через незалежних дистриб'юторів. Як саме розрахувати такий податок, ОЕСР не зазначає. Водночас для невеликих країн, де компанії ведуть бізнес без представництв, організація пропонує ввести мінімальний фіксований рівень податку.

Досягнута домовленість – важливий крок, зазначено в повідомленні ОЕСР, тому що держави нарешті погодили, який саме підхід застосовувати. Раніше обговорювалися три можливих варіанти.

Стан роботи над новим принципом оподаткування буде представлено генеральним секретарем ОЕСР на найближчій зустрічі міністрів фінансів і керуючих центральними банками країн G20, яка відбудеться в Ер-Ріяді, Саудівська Аравія, 22-23 лютого.

Додатково

Опівночі 31 січня за центральноєвропейським часом Велика Британія вийшла з Євросоюзу.

Статок засновника Amazon Джеффа Безоса зріс на $13 млрд за 15 хвилин через різкий стрибок курсу акцій.

Подякувати 🎉