Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Це все ж таки сталося: Велика Британія вийшла з Євросоюзу. Позиція ЄС

Фото: flickr

Фото: flickr

Опівночі 31 січня за центральноєвропейським часом Велика Британія вийшла зі складу Євросоюзу.

З цього приводу голова Євроради Шарль Мішель, голова Європарламенту Давид Сассолі та глава Єврокомісії Урсула фон дер Ляйєн опублікували спільного відкритого листа, передає «Інтерфакс-Україна».

«Для нас, голів трьох основних інститутів ЄС, як і для багатьох людей, цей день неминуче буде позначений роздумами і змішаними емоціями», — написали вони.

Your browser doesn't support HTML5 video.

«Ці емоції свідчать про прихильність, яку ми відчуваємо до Сполученого Королівства, про почуття, що виходить за межі приналежності до нашого союзу. Ми завжди дуже шкодували про рішення Сполученого Королівства залишити союз, але ми також завжди поважали це рішення. Угода, до якої ми прийшли, справедлива для обох сторін і гарантує, що для мільйонів громадян ЄС та Великої Британії, як і раніше, буде забезпечено захист їхніх прав там, де вони вирішили жити», — йдеться в листі.

Глави трьох основних інститутів ЄС закликали Велику Британію встановлювати нове довгострокове партнерство спільно і забезпечити вільне пересування людей, капіталів, товарів і послуг, рівні підходи до охорони навколишнього середовища, праці, оподаткування та державної допомоги.

За їхньою оцінкою, в епоху конкуренції великих держав і бурхливої геополітики «жодна країна не може сама стримати хвилю зміни клімату, знайти рішення для цифрового майбутнього або мати сильний голос у все більш гучній какофонії у світі».

Контекст. Секретар Brexit Стівен Барклай повідомив, що основне завдання Великої Британії буде полягати в тому, як узгодити стандарти захисту прав працівників, навколишнього середовища та державної допомоги як частину торгової політики.

Також він підтвердив амбіції Великої Британії домовитися з Європейським Союзом про «нульову тарифну квоту», одночасно працюючи над укладенням угод з іншими країнами світу, зокрема зі Сполученими Штатами.

Перебуваючи в процесі виходу з ЄС, Сполучене Королівство має певну нестійкість в економіці. Як повідомляло ВВС, у зв'язку з Brexit у Британії майже наполовину скоротилося виробництво автомобілів.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
Коментарі
Всі новини