Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Запорізька АЕС вперше в історії вийшла на 100% потужність

Запорізька АЕС вперше в історії вийшла на 100% потужність. Фото: energoatom.com.ua

Запорізька АЕС вперше в історії вийшла на 100% потужність. Фото: energoatom.com.ua

Запорізька АЕС вперше в історії вийшла на повне завантаження потужностей усіх шести наявних енергоблоків, котра станом на 2 грудня становить 6040 МВт.

Як повідомляє пресслужба «Енергоатому», повне завантаження стало можливим після підключення до енергосистеми 30 листопада енергоблоку № 2.

«Вперше в історії Запорізька АЕС видає історичний максимум електроенергії для потреб населення та промисловості України», — зазначив в. о. генерального директора Запорізької АЕС Дмитро Вербицький.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Досягти максимального рівня навантаження ЗАЕС також стало можливим після розширення відкритого розподільчого пристрою (ВРП-750) станції та введення в роботу четвертої повітряної лінії 750 кВ – підстанції «Каховська».

«До введення в експлуатацію лінії та нового ВРП-750 кВ на ЗАЕС технічне обмеження становило 5300 МВт, що не давало змоги атомній станції видавати повну потужність 6000 МВт», — пояснив Вербицький.

Підписуйтесь на нас в Google News!

Як «Енергоатом» планує проходити зимовий період

На сьогодні «Енергоатом» працює 14 енергоблоками з наявних 15-ти.

«Під час нинішнього осінньо-зимового періоду «Енергоатом» стає не просто базовою, а основною генерацією, гарантуючи безпечне та стабільне проходження опалювального сезону», — зазначив глава компанії Петро Котін.

Наприкінці січня 2022 року планується підключити до енергосистеми п'ятнадцятий енергоблок № 4 на Рівненській АЕС.

Це трапиться після перевантаження ядерного палива та проведення підготовчих робіт до вивантаження відпрацьованого ядерного палива (ВЯП) на Центральне сховище ВЯП.

Запорізька АЕС – найбільша в Європі атомна станція за встановленою потужністю. У її складі шість реакторів ВВЕР-1000 побудовано за проєктом В-320. Перший енергоблок було введено в експлуатацію в грудні 1984 року, шостий – в жовтні 1995 року.

«Енергоатом» є оператором усіх чотирьох АЕС України, що працюють. Експлуатує 15 енергоблоків, що оснащені водо-водяними енергетичними реакторами загальною встановленою електричною потужністю 13,835 ГВт.

Коментарі

Всі новини