Кабінет міністрів України зменшив кількість підстав для здійснення закупівель без використання електронної системи Prozorro.
Уряд вніс зміни в порядок публічних закупівель (постанова № 1178 від 12.10.2022):
- замовники тепер мусять публікувати звіт про виконання договору про закупівлю в електронній системі;
- зменшили кількість підстав для здійснення закупівель без використання Prozorro;
- уточнили, яку саме інформацію замовники можуть не публікувати в річних планах закупівель і в оголошенні про торги в разі, якщо така інформація несе загрозу безпеці;
- зобов'язали публікувати тексти договорів і всі додатки до них у разі закупівель без застосування Prozorro, але залишили можливість приховати чутливу інформацію про постачальника, адресу постачання, якщо така інформація несе загрозу безпеці;
- уточнили підстави та випадки відхилення пропозиції постачальників товарів російського та білоруського походження, а також компаній, що належать їхнім громадянам.
«Ми поступово повертаємося до обов’язкового використання Prozorro в закупівлях. Цим рішенням суттєво скоротили перелік винятків, коли дозволяється укладати прямі договори без тендеру, зобов'язали публікувати більше інформації про прямі закупівлі», — прокоментувала перший віцепрем’єр-міністр — міністерка економіки України Юлія Свириденко.
Контекст. Після скандалу із закупівлею продуктів для Міноборони (так звані «яйця по 17 грн») велика група депутатів Ради 24 січня внесла законопроєкт № 8381 про коригування процесу оборонних закупівель, який став практично повністю закритим після введення воєнного стану. Такі закупівлі й раніше викликали багато запитань у фахівців і ЗМІ, тому гучний скандал із закупівлею продовольства для Міністерства оборони (МО), який вибухнув 21 січня, став останньою краплею.

Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також
Не один у полі: як бізнес-комʼюніті допомагає підприємцям масштабуватися
Кримінальний тиск на бізнес в Україні: виклики для інвесторів та юридичний захист