Facebook Pixel

Закупівель поза Prozorro має стати менше

Кабінет міністрів України зменшив кількість підстав для здійснення закупівель без використання електронної системи Prozorro.

Уряд вніс зміни в порядок публічних закупівель (постанова № 1178 від 12.10.2022):

  • замовники тепер мусять публікувати звіт про виконання договору про закупівлю в електронній системі;
  • зменшили кількість підстав для здійснення закупівель без використання Prozorro;
  • уточнили, яку саме інформацію замовники можуть не публікувати в річних планах закупівель і в оголошенні про торги в разі, якщо така інформація несе загрозу безпеці;
  • зобов'язали публікувати тексти договорів і всі додатки до них у разі закупівель без застосування Prozorro, але залишили можливість приховати чутливу інформацію про постачальника, адресу постачання, якщо така інформація несе загрозу безпеці;
  • уточнили підстави та випадки відхилення пропозиції постачальників товарів російського та білоруського походження, а також компаній, що належать їхнім громадянам.
Quote«Ми поступово повертаємося до обов’язкового використання Prozorro в закупівлях. Цим рішенням суттєво скоротили перелік винятків, коли дозволяється укладати прямі договори без тендеру, зобов'язали публікувати більше інформації про прямі закупівлі», — прокоментувала перший віцепрем’єр-міністр — міністерка економіки України Юлія Свириденко.

Контекст. Після скандалу із закупівлею продуктів для Міноборони (так звані «яйця по 17 грн») велика група депутатів Ради 24 січня внесла законопроєкт № 8381 про коригування процесу оборонних закупівель, який став практично повністю закритим після введення воєнного стану. Такі закупівлі й раніше викликали багато запитань у фахівців і ЗМІ, тому гучний скандал із закупівлею продовольства для Міністерства оборони (МО), який вибухнув 21 січня, став останньою краплею.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉