Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Мінекономіки оновило умови проведення публічних закупівель на період воєнного часу

Оновлена процедура публічних закупівель

Оновлена процедура публічних закупівель

Уряд ухвалив постанову про особливості проведення публічних закупівель під час воєнного стану. Тепер закупівлі можна буде проводити в системі Prozorro за новою процедурою. Водночас значно розширюються межі використання каталогів Prozorro Market.

У системі Prozorro з'являється процедура відкритих торгів з особливостями. Вона передбачає скорочення строков проведення повноцінних тендерів, що дасть змогу замовникам проводити закупівлі вдвічі швидше, ніж раніше.

Скасовано обмеження, що впливали на успішність проведення торгів, зокрема:

  • тендер у Prozorro може бути проведено з пропозицією тільки від одного учасника (а не щонайменше двох, як раніше);
  • знято обмеження щодо підвищення ціни за одиницю закупівлі в 10% у разі коливання цін на ринку. Це дасть змогу не розривати договори в разі суттєвої зміни ціни на ринку й не проводити нові торги;
  • знімаються обмеження щодо максимальної суми закупівлі в каталогах. Закупники зможуть майже в необмеженій кількості купувати типові товари (паливо, електроенергію, харчові продукти, ліки та медвироби тощо) за принципом електронного магазину або за запитом цінових пропозицій.

Крім того, запроваджуються нові пороги для обов'язкових закупівель у Prozorro. Відкриті торги з особливостями для закупівель товарів і послуг необхідно проводити, якщо вартість закупівель дорівнює або перевищує 100 тис. грн; для послуг із поточного ремонту – 200 тис. грн; робіт – 1,5 млн грн.

«Використання відкритих процедур для більшої кількості закупівель дасть змогу підвищити прозорість тендерів і конкуренцію на торгах, а отже, допоможе ефективніше витрачати бюджетні кошти під час воєнного стану», – вважають у Мінекономіки.

Там наголошують, що проведення відкритих торгів за новою процедурою передбачає можливість для постачальників оскарження умов та результатів тендеру в Антимонопольному комітеті.

Постанова враховує особливості та обмеження проведення закупівель під час воєнного стану. Залишається великий перелік підстав для укладання прямих договорів для нагальних і оборонних потреб — у такому разі достатньо буде відзвітувати про укладений договір (від 50 тис. грн) у системі Prozorro. Водночас інформацію про місцеперебування чи місцезнаходження замовника та постачальника можна приховати. Встановлюється заборона на закупівлю товарів і послуг у постачальників, пов'язаних із Росією та Білоруссю.

На виконання ухвали Міністерство економіки та ДП «Прозорро» проведуть низку роз'яснювальних заходів для всіх учасників процесу закупівель: закупників, постачальників, представників електронних майданчиків.

Контекст. 10 вересня набув чинності закон № 2526, який надав право Кабміну встановлювати особливості проведення публічних закупівель під час воєнного стану та протягом 90 днів після його припинення.

Нові умови публічних закупівель

Нові умови публічних закупівель


Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
Коментарі
Всі новини