Захисники Костянтина Жеваго повідомляють про ненадання матеріалів досудового розслідування у провадженні про розтрату коштів банку «Фінанси та кредит». Зокрема про ненадання їм постанов про зупинення та відновлення провадження для ознайомлення протягом щонайменше останнього року.
Про це пише пресслужба Костянтина Жеваго.
На думку адвокатів Жеваго, це є важливою складовою права на захист.
«Ми вже більше 16 разів ініціювали ознайомлення з матеріалами справи, але, на жаль, питання майже не зрушило з місця. Довгий час наші клопотання не розглядалися в порядку ст. 220 КПК України. Суд за скаргами сторони захисту зобов’язав слідчих та прокурорів розглядати наші звернення. Слідчий Головного слідчого управління Державного бюро розслідувань у даній справі Гапіч В.О. формально задовольняв наші клопотання, але фактично більше 4 місяців матеріали справи для ознайомлення не надавав. Чим нівелював право нашого клієнта на захист. Лише згодом він надав невелику частину матеріалів для ознайомлення. Так само ми не можемо отримати нічого і від прокурора Гармаша М.С. Ми звернулися зі скаргою до суду на бездіяльність прокурора. Суд зобов’язав його надати матеріали для ознайомлення захиснику. Після цього нами було подано 4 клопотання про виконання даної ухвали. Прокурор відповідно до вимог ст. 221 КПК є уповноваженою особою надавати матеріали провадження для ознайомлення. Проте Гармаш М.С. та інші прокурори у даному кримінальному провадженні ухиляються від надання нам матеріалів вже майже пів року. Таким чином, порушуються право К. Жеваго на захист, а також норми закону – ст. 42, 220 та 221 КПК України», — розповідає адвокат Жеваго Радіслав Ткаченко.
Захисники Жеваго вже подали дисциплінарну скаргу до Кваліфікаційно–дисциплінарної комісії прокурорів на прокурора Гармаша М.С.. А також обіцяють подати скарги до інших інстанцій.
У чому звинувачують Костянтина Жеваго
Костянтина Жеваго правоохоронці підозрюють в організації крадіжки майна банку «Фінанси та кредит» і подальшій легалізації незаконно отриманих грошових коштів в особливо великих розмірах (ч. 3 ст. 27, ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 209 КК України). Разом із бізнесменом судять і топменеджерів банку. На думку ДБР, Жеваго та його колеги вивели з банку $113 млн.
На сьогодні майно Жеваго та пов'язаних із ним юридичних осіб в Україні перебуває під арештом (акції підприємств, корпоративні права товариств, 26 об’єктів нерухомості, а також 14 майнових комплексів, 21 частина майнових комплексів, 30 нежитлових приміщень, 10 квартир). Нещодавно ДБР передало військовим гвинтокрил Жеваго.
У ДБР нагадують, що ще у жовтні 2020 року заарештовані активи Жеваго на загальну суму понад 300 млн грн було передано до АРМА.
27 грудня минулого року Жеваго затримали у Куршевелі французькі правоохоронці. Арешт здійснювався за запитом української сторони.
На сьогодні суд Французької Республіки розглядає питання його екстрадиції в Україну.
Нагадаємо, що Господарський суд Києва своїм рішенням арештував частки Костянтина Жеваго у Ferrexpo – по 50,3% акцій Полтавського, Єристівського та Біланівського ГЗК, якими він володіє опосередковано. Сума позову – майже 46 млрд грн.