Facebook Pixel

Жеваго вийшов під заставу в 1 млн євро до суда про його екстрадицію з Франції

Французький суд міста Шамбері в четвер, 5 січня, звільнив українського мільярдера Костянтина Жеваго з-під арешта під заставу в 1 млн євро.

Слухання про його екстрадицію в Україну відклали на 2 тижні, до 19 січня, повідомив Reuters.

Бізнесмен, один із найбагатших людей України, заявив у суді, що нічого поганого не робив і не повинен бути екстрадований.

Quote«Я вперше сиджу у в'язниці. Я не робив тих речей, у яких мене звинувачують у цій справі, я цього не заслуговую», — сказав він.

Жеваго, зобов’язали передати владі свої два паспорти, тричі на тиждень з’являтися до місцевої поліції та відповідати на судові виклики, додав суд.

Нагадаємо, 4 січня Фонд гарантування вкладів фізичних осіб подав позов до Господарського суду м. Київ проти українського мільярдера Костянтина Жеваго, власника АТ «Банк «Фінанси та кредит», про відшкодування збитків банку та його кредиторів на суму майже 46 млрд грн.

У вересні 2019 року Державне бюро розслідувань оголосило Костянтину Жеваго підозру, а в липні 2021 року повідомило про його міжнародний розшук. 28 грудня 2022 року Жеваго було затримано на гірськолижному курорті Куршевель у Франції.

Як й інші українські мільярдери, Костянтин Жеваго в 2022 році збіднів через війну: за даними «Forbes Україна», його статки зменшилися з $2,1 до $1,4 млрд, тобто на третину.

Компанія Ferrexpo (FXPO), №3 в світовому рейтингу експортерів залізорудних котунів, вже відхрестилась від свого головного акціонера та екс-невиконавчого директора.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉