Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Справа Жеваго: суд арештував акції трьох ГЗК на 46 млрд грн за позовом Фонду гарантування вкладів

Справа Жеваго: суд арештував акції трьох ГЗК на 46 млрд грн за позовом Фонду гарантування. Фото: Дзеркало тижня

Справа Жеваго: суд арештував акції трьох ГЗК на 46 млрд грн за позовом Фонду гарантування. Фото: Дзеркало тижня

Суд арештував активи власника АТ «Банк «Фінанси та кредит» Костянтина Жеваго майже на 46 млрд грн за позовом Фонду гарантування вкладів фізичних осіб.

Таке рішення Господарський суд Києва ухвалив 1 березня як забезпечення позову фонду, повідомили у Фонді гарантування.

Суд урахував, що Жеваго довго приховував свою власність і не надав Фонду гарантування інформацію про всі активи та зобов’язання.

У результаті суд арештував і заборонив перепродаж:

  • 50,3% акцій ПрАТ «Полтавський гірничо-збагачувальний комбінат»;
  • 50,3% акцій ТОВ «Єристівський гірничо-збагачувальний комбінат»;
  • 50,3% акцій ТОВ «Біланівський гірничо-збагачувальний комбінат».

Костянтин Жеваго опосередковано володіє контрольними пакетами трьох ГЗК через свою швейцарську компанію Ferrexpo AG.

Quote«Це рішення – черговий крок із захисту інтересів кредиторів банку «Фінанси та кредит», – наголосив заступник директора-розпорядника Фонду Віктор Новіков.

Контекст. 4 січня 2023 року Фонд подав позов до Господарського суду Києва проти Костянтина Жеваго про відшкодування збитків банку майже на 46 млрд грн. 1 березня Фонд подав заяву про забезпечення позову, яку суд задовольнив.

Чергове засідання суду в цій справі відбудеться 13 березня.

27 лютого 2023 року Господарський суд Київської області передав НБУ 40% акцій ПрАТ «Білоцерківська ТЕЦ» як заставу за кредитом збанкрутілого банку «Фінанси та кредит».

У січні Костянтин Жеваго через телеканал «Еспресо» свого сина закликав прокуратуру та ДБР узяти з нього свідчення в справі про розтрату 48 млрд грн із банку «Фінанси та кредит» у Франції, де на нього 19 січня чекає суд щодо екстрадиції в Україну.

Позов в Україні став можливим, зокрема, завдяки документам і доказам, зібраним у справі проти Жеваго, яку розглядав Високий Суд Англії та Уельсу. Британський суд визнав достатніми підстави для всесвітнього арешту активів Жеваго та отримав його підпис під зобов’язанням не ухилятися від участі в судовому процесі в Україні.

Компанія Ferrexpo відхрещується від справи, яка несе репутаційні ризики. 15 березня вона має оголосити фінансові результати за 2022 рік.

Деталі багаторічної епопеї The Page розкрив в матеріалі «Фонд гарантування вкладів подав позов против Жеваго на 46 млрд грн" 4 січня.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
Коментарі
Всі новини