Facebook Pixel

Високий суд Англії та Уельсу визнав підстави для всесвітнього арешту активів Костянтина Жеваго

Суддя Високого суду Англії та Уельсу дійшов висновку, що наведені докази вказують на наявність достатніх підстав видати наказ про всесвітній арешт активів Костянтина Жеваго.

Рішення було винесено за заявою Фонду гарантування вкладів і ПАТ «Банк «Фінанси та Кредит» у рамках позову про стягнення шкоди, заподіяної банку з боку Жеваго.

Водночас суддя зазначив, що англійський суд не має юрисдикції для розгляду цієї справи, «оскільки вбачає проблему в необхідності застосування українського законодавства, у якому він не є експертом».

Telegram Logo

«З огляду на текст рішення, очевидно, що в суду не було сумнівів у причетності акціонера банку та інших відповідачів до заподіяння банку збитку. Ми за будь-яких умов продовжимо свою боротьбу за повернення виведених коштів і активів як в українських судах, так і в судах іноземних юрисдикцій», — прокоментував заступник директора-розпорядника Фонду Віктор Новиков.

Контекст. У 2015 році Жеваго, який на той час був власником банку «Фінанси та Кредит», уклав із НБУ договір поручительства про погашення кредитів рефінансування за низкою кредитних договорів. Він узяв на себе особисті зобов'язання щодо погашення заборгованості фінустанови перед НБУ.

У грудні 2015 року НБУ звернувся до суду для стягнення заборгованості в сумі 1,539 млрд грн на свою користь у рахунок погашення заборгованості банку за наданими раніше кредитами рефінансування. Жеваго намагався оскаржити рішення суду першої інстанції, проте 13 грудня Київський апеляційний суд повернув його апеляційну скаргу без розгляду.

Станом на 2019 рік загальний обсяг заборгованості банку «Фінанси та Кредит» перед НБУ за всіма кредитами рефінансування становив 6,75 млрд грн. «Фінанси та Кредит» було віднесено до категорії неплатоспроможних 17 вересня 2015 року. На момент ухвалення цього рішення Жеваго опосередковано володів часткою в розмірі 97,67% акцій банку.

Коментарі

Всі новини