Facebook Pixel

Активи Жеваго заморозили: навіщо і чого хочуть від мільярдера

Печерський районний суд Києва заморозив 50,3% акцій Полтавського ГЗКу (ПГЗК), які належать єдиному акціонеру підприємства — компанії Ferrexpo AG бізнесмена Костянтина Жеваго.

Однак компанія збирається подати апеляцію на рішення суду. Про це йдеться у повідомленні Ferrexpo plc.

Рада директорів Ferrexpo вважає, що друга апеляція повинна бути успішною, оскільки ухвалене рішення не має належного обґрунтування відповідно до українського законодавства. Причиною такого рішення суду в компанії бачать поточні питання, які стосуються банку «Фінанси та кредит», яким Жеваго володів 2015 року.

Telegram Logo

Водночас у Ferrexpo запевнили, що це рішення не вплине на роботу компанії, адже воно лише обмежує можливість продавати акції, а не володіти ними. Ба більше, компанія не збиралася продавати свою частку в ПГЗК.

Після повідомлення про заморозку акцій ПГЗКу вартість акцій Ferrexpo plc на Лондонській фондовій біржі впала на 3,2%.

Контекст. У січні цього року суд заарештував 50,3% акцій Полтавського гірничо-збагачувального комбінату, що входить до складу групи швейцарської залізорудної компанії Ferrexpo. 3 червня 2020 року компанія заявила, що Апеляційний суд Києва 2 червня задовольнив апеляцію Ferrexpo AG, розморозивши 50,3% акцій ПГЗК.

Костянтина Жеваго підозрюють у розтраті майна банку «Фінанси та кредит». У грудні суд дозволив його заарештувати.

Коментарі

Всі новини