Facebook Pixel

Британські та українські юристи Костянтина Жеваго прокоментували рішення Високого суду Англії та Уельсу

Рішення Високого суду Англії та Уельсу – коментар британських та українських юристів Жеваго. Фото: УНІАН

Рішення Високого суду Англії та Уельсу – коментар британських та українських юристів Жеваго. Фото: УНІАН

Високий суд Англії та Уельсу схвалив рішення стосовно справи банку «Фінанси і Кредит» за позовом Фонду гарантування вкладів фізичних осіб проти Костянтина Жеваго.

«Наголошуємо, суд постановив, що не має юрисдикції для розгляду даної справи. Ніяких інших рішень зазначений вище суд не ухвалював. Публікації в деяких українських ЗМІ є спекулятивними та неправдивими», — відмітили британські та українські юристи Жеваго.

За словами британських та українських юридичних консультантів Жеваго, ця справа завжди була і є питанням України.

Telegram Logo

«Ми задоволені, що суд Великої Британії відхилив цю справу. Вона має розглядатися в Україні. Банк «Фінанси і Кредит» не повинен був відправлятися на ліквідацію через непрофесійні та необґрунтовані дії попереднього керівництва Національного банку України», — додали юристи відповідно до рішення британського суду.

Крім того, Високий суд Англії та Уельсу зобов’язав ФГВФО компенсувати Жеваго всі фінансові витрати, пов’язані з даним судовим процесом.

Британські та українські юристи також підкреслили, що розповсюдження в ЗМІ неправдивої інформації проти Жеваго — це ще один доказ незаконного замовного переслідування підприємця. Як зазначалося раніше, Жеваго як законослухняний громадянин України, готовий до відкритого, об’єктивного та неупередженого юридичного процесу, і результат рішення Високого суду Англії та Уельсу стосовно банку «Фінанси в Кредит» — ще одне тому підтвердження.

Британські та українські юристи Жеваго і надалі рішуче відстоюватимуть свою законну юридичну позицію та впевнені у позитивному вирішенні цього питання.

Контекст. У 2015 році Жеваго, який на той час був власником банку «Фінанси та Кредит», уклав із НБУ договір поручительства про погашення кредитів рефінансування за низкою кредитних договорів. Він узяв на себе особисті зобов'язання щодо погашення заборгованості фінустанови перед НБУ.

У грудні 2015 року НБУ звернувся до суду для стягнення заборгованості в сумі 1,539 млрд грн на свою користь у рахунок погашення заборгованості банку за наданими раніше кредитами рефінансування. Жеваго намагався оскаржити рішення суду першої інстанції, проте 13 грудня Київський апеляційний суд повернув його апеляційну скаргу без розгляду.

Станом на 2019 рік загальний обсяг заборгованості банку «Фінанси та Кредит» перед НБУ за всіма кредитами рефінансування становив 6,75 млрд грн. «Фінанси та Кредит» було зараховано до категорії неплатоспроможних 17 вересня 2015 року. На момент ухвалення цього рішення Жеваго опосередковано володів часткою в розмірі 97,67% акцій банку.

Коментарі

Всі новини