Facebook Pixel

«Нобелівку» з економіки присудили за вивчення економіки процесу праці

Лауреати Нобелівської премії з економіки

Лауреати Нобелівської премії з економіки

Премія Державного банку Швеції пам'яті Альфреда Нобеля розділена між канадсько-американським економістом Девідом Кардом та американцями Джошуа Ангрістом і Гвідо Імбенсом. Про це оголосив Нобелівський комітет Королівської академії наук.

Кард нагороджений за «емпіричний внесок в економіку праці». Ангріст й Імбенс отримають другу половину премії за «методологічний внесок в аналіз причинно-наслідкових зв'язків».

Ці вчені представили нові погляди на ринок праці й показали, які висновки про причину й наслідок економічних процесів можна зробити експериментальним шляхом. «Їхній підхід поширився на інші області й зробив революцію в емпіричних дослідженнях», — пояснив Нобелівський комітет.

Telegram Logo

Лауреати показали, що за допомогою експериментів можна виявити вкрай важливі для соціальних наук причини й наслідки: наприклад, вплив імміграції на рівень оплати та зайнятості, а також тривалості освіти на майбутній дохід.

«Ключовим моментом є використання ситуацій, у яких випадкові події або зміни політики призводять до того, що до груп людей звертаються по-різному, що нагадує клінічні випробування в медицині», — відзначили експерти.

Відзначимо, що на відміну від Нобелівських премій із медицини та фізіології, фізики, хімії, літератури, а також премії миру, премію з економіки заснував не сам Альфред Нобель, а Банк Швеції в 1969 році. Розмір її такий самий, як і премії Нобеля.

Контекст. Нобелівську премію 2020 року з економіки отримали американські економісти Пол Р. Мілгром і Роберт Б. Вілсон. Їх відзначили за вдосконалення теорії аукціонів і винахід нових форматів аукціонів.

У 2019 році $900 тисяч Нобелівської премії з економіки присудили за вивчення бідності.

Коментарі

Всі новини