Американські економісти отримали Нобелівську премію за теорію аукціонів

Фото: Нобелівський комітет

Фото: Нобелівський комітет

Цьогоріч Нобелівську премію з економіки отримали американські економісти Пол Р. Мілгром та Роберт Б. Вілсон. Вчені отримали 10 млн крон (960 тис. євро) за вдосконалення теорії аукціонів та винайдення нових форматів аукціонів.

Окрім грошей, американців також нагороджено золотими медалями, йдеться в пресрелізі Нобелівського комітету.

Telegram Logo

Вчені використали свою ідею для розроблення нових форматів аукціонів для товарів та послуг, які важко продати традиційним способом, наприклад, радіочастот. Їхні відкриття принесли користь продавцям, покупцям і платникам податків у всьому світі, зазначається в пресрелізі.

Саме Мілгром і Вілсон створили формат аукціону для продажу радіочастот, який поширився по всьому світу. Уперше вони використали його 1994 року.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Вілсон під час досліджень помітив, що учасники аукціону із загальною кінцевою ціною роблять ставки нижче за власну раціональну оцінку, бо побоюються заплатити за актив більше за реальну ціну.

Водночас Мілгром показав, що в аукціонах із приватними кінцевими цінами максимальна інформованість покупців щодо оцінки активу іншими учасниками, навпаки, збільшує очікувану виручку продавця, а не зменшує її.

Цьогорічну премію з хімії отримали двоє вчених — Дженіфер Дудна та Емануель Шарпантьє. А нагороду з фізики — Роджер Пенроуз, Рейнхард Гензель та Андреа Гез за обґрунтування властивостей і виявлення чорних дір.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини