Нобелівська премія обійшлася без коронавірусу: її вручили за гепатит С

Фото: nobelprize.org

Фото: nobelprize.org

Цьогорічну Нобелівську премію з медицини отримали вчені, які відкрили вірус гепатиту С — головну причину запалень і раку печінки. Двоє з них — Харві Олтер і Чарльз Райс — зі США, ще один — Майкл Хаутон — із Великої Британії.

Про це йдеться в пресрелізі Нобелівського комітету.

Відкриття вірусу гепатиту С стало знаковим досягненням у боротьбі з вірусними захворюваннями. Саме завдяки цьому було створено високочутливі аналізи крові на вірус, які фактично допомогли побороти зараження вірусом завдяки переливанню крові в багатьох частинах світу.

Telegram Logo
gepatit2.jpg

Ще наприкінці 1970-х років Олтер встановив, що вже відомі збудники гепатиту не є причиною багатьох випадків захворювання, а отже, існує ще якийсь збудник хвороби.

Водночас Хаутон зміг виокремити невідому вірусну РНК, яка може викликати саме цей вірус. Згодом Райс встановив точний механізм зараження.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

У 1960-ті роки Барух Блюмберг визначив, що одну з форм гепатиту, що передається через кров, було спричинено вірусом, який став відомий як вірус гепатиту В. Це відкриття призвело до розроблення діагностичних тестів та ефективної вакцини. За це відкриття Блюмберг був нагороджений Нобелівською премією з фізіології та медицини 1976 року.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини