Facebook Pixel

Євросоюз планує інвестувати 500 млрд євро в АЕС нового покоління

Комісар ЄС із внутрішнього ринку Тьєррі Бретон прогнозує капітальні інвестиції в розвиток АЕС нового покоління в розмірі понад 500 млрд євро до 2050 року, що допоможе забезпечити енергетичну безпеку блоку на тлі декарбонізації економіки.

«Лише наявним атомним електростанціям потрібні до 2030 року інвестиції в розмірі 50 млрд євро. І ще 500 млрд знадобиться до 2050 року для станцій нового покоління», — заявив єврокомісар в інтерв'ю французькому виданню Journal du Dimanche.

Бретон виступає на підтримку внесення атомної енергетики до «Зеленої таксономії ЄС» — класифікації екологічно стійких видів діяльності для інвесторів.

Напередодні Нового року Єврокомісія рекомендувала членам ЄС внести атомну енергію та генерацію на природному газі в зелену таксономію вже в січні 2022 року. Це потрібно для досягнення ЄС кліматичної нейтральності до 2050 року.

Це рішення покликане полегшити залучення інвестицій у необхідну інфраструктуру в боротьбі зі зміною клімату.

Для Бретона надання зеленого статусу атомній енергетиці — основне рішення в перехідний період, оскільки досягнення до 2050 кліматичної нейтральності потребує колосальних інвестицій. Єврокомісар вважає, що «внесення атомної енергетики до таксономії вирішальне, щоб дати можливість галузі залучити ті капітали, які їй знадобляться».

За його оцінкою, до 2050 року на атомну енергетику припадатиме не менше 15% енергетичного балансу Євросоюзу.

Зазначимо, що визнання атомної енергетики стійкою та її внесення до «Зеленої таксономії» спричиняє розбіжності між країнами — членами ЄС. Головні противники атомної енергетики — це Німеччина, Австрія та Іспанія, а також різні НКО, які акцентують увагу на небезпечності такої технології електрогенерації.

Водночас на підтримку атомної енергетики виступають Франція, Румунія, Чехія, Фінляндія, Словаччина, Хорватія, Словенія, Болгарія, Польща та Угорщина.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉