Facebook Pixel

У ЄС розглядають надання «зеленого» статусу атомній енергетиці

У ЄС надають «зеленого» статусу атомній енергетиці. Фото: pixabay.com

У ЄС надають «зеленого» статусу атомній енергетиці. Фото: pixabay.com

ЄС розглядає можливість присвоєння «зеленого» статусу атомній енергетиці та проєктам, пов'язаним із природним газом. Це відкриє шлях інвестиціям у будівництво нових АЕС не менш як на 20 років, а в газові проєкти — не менш як на 10 років.

Єврокомісія передала 1 січня членам ЄС відповідний проєкт ухвали. Цей документ негайно спричинив критику в Німеччині, пише Reuters.

Єврокомісія дає зелене світло мирному атому та природному газу

Згідно з документом, атомна енергія класифікується як чиста для довкілля. Відповідно, інвестиції в атомні електростанції слід вважати стійкими, якщо вони забезпечують поховання радіоактивних відходів, а їх будівництво було схвалено до 2045 року.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Природний газ із деякими застереженнями також пропонується вважати «зеленим» джерелом енергії. Електростанції на газі зможуть отримати «зелене» марковання, якщо їх будівництво було дозволено до 2030 року. Крім того, потрібно буде замінити застарілу техніку на цих об'єктах та утримувати їх обсяг викидів СО2 в межах встановленої норми.

Держави — члени ЄС мають вивчити проєкт постанови. Його ухвалення може бути заблоковане, якщо більшість країн ЄС чи Європарламент виступлять проти.

Підписуйтесь на нас в Google News!

Раніше ЄК у межах енергопереходу розглядала атомні та газові проєкти як неприпустимі щодо кліматичного порядку денного. Проте тепер Комісія припускає можливість присвоєння таким проєктам «зеленого» статусу в межах таксономії сталого фінансування ЄС за дотримання низки вимог.

Німеччина проти АЕС

У ФРН уже традиційно виступили з критикою подібної ініціативи. Міністр охорони навколишнього середовища та ядерної безпеки ФРН Штеффі Лемке (Steffi Lemke) назвала цю ініціативу «абсолютно неправильною».

«Джерело енергії, яке в разі аварії на реакторі може призвести до руйнівних екологічних катастроф і залишає після себе величезну кількість небезпечних високорадіоактивних відходів, не може бути екологічним», — заявила вона в інтерв'ю виданням концерну Funke Mediengruppe.

До 1 січня в Німеччині було виведено з експлуатації три атомні електростанції. У країні залишилося лише три АЕС, які завершать роботу за рік.

Франція, Польща та інші підтримують розвиток АЕС у Євросоюзі

Франція — основний локомотив просування атомної генерації: вона наполягає на тому, щоб ЄК визнала АЕС «зеленою».

Францію також підтримує Польща та шість інших східноєвропейських країн. Їхні аргументи полягають у тому, що без використання енергії атома ЄС не вдасться стати нейтральним щодо впливу на клімат до 2050 року, чого вимагають міжнародні зобов'язання.

Коментарі

Всі новини