Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Абсолютний рекорд: дві українські АЕС вийшли на потужність вищу за номінальну

Дві українські АЕС вийшли на рекордний рівень потужності. Фото: energoatom.com.ua

Дві українські АЕС вийшли на рекордний рівень потужності. Фото: energoatom.com.ua

Дві українські атомні станції в середу, 22 грудня, вийшли на потужність вищу за номінальну — це абсолютний рекорд. Про це повідомив в. о. президента «Енергоатому» Петро Котін під час випробувального пуску 3-го гідроагрегату Ташлицької ГАЕС, передає «Інтерфакс-Україна».

Quote«Сьогодні Запорізька та Південно-Українська АЕС встановили абсолютний рекорд — вони працюють на потужності вище за номінальну. ЗАЕС — на 6140 МВт і ПУАЕС — на 3050 МВт», — повідомив Котін.

Зазначимо, що досягти такого рівня навантаження ЗАЕС вдалося завдяки реалізації масштабного проєкту – розширення відкритого розподільчого пристрою (ВРП-750) станції та введення в роботу четвертої повітряної лінії 750 кВ – підстанції «Каховська». До введення в експлуатацію лінії та нового ВРП-750 кВ на ЗАЕС технічне обмеження становило 5 300 МВт, що не давало змоги атомній станції видавати повну наявну потужність 6 000 МВт. Тому на сьогодні працюють всі шість енергоблоків ЗАЕС без будь-яких мережевих обмежень.

Південно-Українська АЕС минулого тижня підключила до мережі другий енергоблок після завершення робіт з оновлення програмного забезпечення програмно-технічного комплексу системи регулювання турбіни.

Контекст. Нагадаємо, що Міністерство енергетики розраховує, що в осінньо-зимовий період 2021 — 2022 років працюватимуть 14 із 15 наявних атомних енергоблоків в Україні.

Quote«Під час нинішнього осінньо-зимового періоду «Енергоатом» стає не просто базовою, а основною генерацією, гарантуючи безпечне та стабільне проходження опалювального сезону», — зазначив голова компанії Петро Котін.

Наприкінці січня 2022 року планується підключити до енергосистеми п'ятнадцятий енергоблок № 4 на Рівненській АЕС.

Це відбудеться після перевантаження ядерного палива та проведення підготовчих робіт до вивантаження відпрацьованого ядерного палива (ВЯП) на Центральне сховище ВЯП.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
Коментарі
Всі новини