Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Інфляція у єврозоні зросла до абсолютного рекорду

Європейців спіткала рекордна інфляція у 8,1% у травні — причини. Фото: Flickr

Європейців спіткала рекордна інфляція у 8,1% у травні — причини. Фото: Flickr

Річна інфляція в 19 країнах, що входять до складу єврозони, у травні досягла свого рекордного значення — 8,1%. Цей показник побив попередній рекорд 7,4%, досягнутий у березні та квітні й перевищив середні прогнози аналітиків — 7,8%, пише Bloomberg.

Прискорення було викликане стрімким зростанням цін на енергоносії (збільшилися на 39,2% проти 37,5% у квітні) та продукти, алкоголь і тютюнові вироби (на 7,5% проти 6,3% місяць тому). Вартість таких товарів, як-от одяг, побутова техніка, автомобілі, комп'ютери та книги, збільшилася на 4,2%. Послуги здорожчали на 3,5%, свідчать дані Євростату. Базова інфляція в країнах єврозони зросла до 3,8% із 3,5% у квітні.

Зростання цін, особливо на продовольство та енергоносії, останніми місяцями посилилося через повномасштабне вторгнення рф в Україну.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Інфляція у ФРН у травні склала 8,7% у річному вимірі, тоді як аналітики пророкували 8%. Інфляція у Франції також прискорилася до рекордних 5,8%, в Іспанії цей показник станом на травень перебуває на позначці 8,5%.

Goldman Sachs очікує, що загальна інфляція у єврозоні досягне піку у вересні на рівні 9%.

Підписуйтесь на нас в Google News!

Контекст. Нагадаємо: 30 травня ввечері лідери ЄС погодилися заборонити до кінця року більшу частину російської нафти на ринку союзу. Ембарго стосуватиметься лише морського імпорту і не поширюватиметься на постачання трубопроводом. У шостому пакеті санкцій Європейського союзу для рф, крім заборони на нафту, міститься рішення щодо відключення від SWIFT Сбербанку росії.

Раніше цього місяця президентка Європейського центрального банку Крістін Лагард заявила, що очікує підвищення ставки на засіданні регулятора в липні, а відтак і згортання антикризової допомоги.

Коментарі

Всі новини